سیتریکس NetScaler و عملکرد های آن

NetScaler یکی از محصولات کمپانی سیتریکس و یک سوئیچ کاربردی است که تجزیه و تحلیل ترافیک برنامه های کاربردی سازمانی را بصورت هوشمند مدیریت می نماید. توزیع، بهینه سازی و ترافیک ایمن در شبکه (لایه ۴ و ۷) برای برنامه های کاربردی تحت وب از قابلیت های Citrix NetScaler است. به عنوان مثال Load Balancing پایگاه های ارتباط در Request های HTTP به جای انصال TCP طولانی مدت باعث افزایش سرعت سرور همراه با اختلالات کمتر مجموعه ای از ویژگی های گسترده طبقه بندی NetScaler است.

ویژگی های امنیتی و حفاظتی NetScaler از برنامه های تحت وب در لایه Application محافظت می کند و Request های مخرب را مسدود کرده و از حملات DoS جلوگیری می کند همچنین از حملات به لایه Application و همچنین از سر ریز شدن بافر جلوگیری به عمل می آورد. سوء استفاده از SQL، حملات اسکریپت Cross-Site همچنین جلوگیری از سرقت هویت کاربران از جمله ویژگی های امنیتی حفاظتی Citrix Netscaler است.

NetScaler در مقابل سرورهای برنامه های کاربردی قرار می گیرد و توزیع مطلوب ترافیک را انجام می دهد که شامل هدایت Request های مشتریان بر اساس اطلاعات موجود در هدر (مانند URL) و الگوریتم های متعادل سازی دسترسی به برنامه ها را با اطمینان بیشتری بهبود خواهد بخشید.

در حال حاضر بهترین فایروال نرم افزاری که بر اساس Ranking جهانی Citrix NetScaler VPX است که Appliance-based محسوب می شود این فایروال نرم افزاری به شما کمک می کند تا برنامه ها و داده های خود را بدون آسیب رساندن به عملکرد کاربران در برنامه های کاربردی محافظت کنید. این فایروال معمولا در شبکه ها مقابل وب سرور شما قرار گرفته و تمامی ترافیک ورودی و خروجی شما را نظارت می کند. NetScaler App Firewall برای اطمینان از رفتار نرم افزار عمل می کند و در مقابل خطرات روز صفر، شناسایی آسیب پذیری ها و تهدیدات شناخته شده استفاده می شود.

نت اسکالر در واقع دارای یک ابزار گزارش دهی اختصاصی است که از طریق PCI- DSS عمل می نماید، عملکرد بالای Citrix NetScaler با حداکثر اتصالات در هر ثاینه CPS و معاملات در هر ثانیه TPS است که میزان Throughout شبکه شما را از ۵۰۰ Mbps تا ۴۴ Gbps که قابلیت بازرسی بسته های https، http، XML را داراست. NetScaler بصورت کامل حملات را مسدود نموده و به میزان %۹۹.۰۷ درصد قابلیت Block نمودن حملات را خواهد داشت.

NetScaler به دو صورت فیزیکی و نرم افزاری موجود می باشد، که مدل نرم فزاری آن بسیار محبوب هست که با هزینه مقرون به صرفه باعث برطرف کردن نیازهای پهنای باند مشتریان با استفاده از HTTP میشود. NetScaler باعث بهبود عملکرد برنامه ها با استفاده از فشرده سازی و Cache کردن HTTP میشود.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *