English English

انواع باج افزار های شبکه و راه های مقابله با آن

باج افزار را این گونه میتوانید تصور کنید که یک روز وقتی به خانه خود می رسید، با یک قفل بزرگ بر روی در آن مواجه می شوید و فرد شیادی نیز در کنار در ایستاده است و از شما می خواهد مبلغی را به او بپردازید تا در را باز کند. در مورد باج افزار نیز دقیقا این چنین است، با این تفاوت که فرد شیاد تمام اطلاعات کامپیوتر شما را رمزگذاری می کند و هنگامی که کامپیوتر خود را روشن می کنید، با یک پیغام مواجه شوید که در آن دستورات لازم جهت پرداخت پول به منظور رمزگشایی اطلاعات، توضیح داده شده است.

ادامه مطلب …

نحوه ی عملکرد فایروال شبکه امنیتی

فایروال یک دستگاه شبکه ای است که بسته هایی را که در شبکه ها وارد می شوند و یا از آنها خارج می شوند نظارت می کند و با توجه به قوانینی که برای مشخص کردن آنچه که در ترافیک شبکه مجاز است تصمیم میگیرد.انواع مختلفی از فایروال ها وجود دارد که در طول سال ها توسعه یافته اند، به طور مداوم پیچیده تر شده و پارامترهای بیشتری را در هنگام تعیین اینکه آیا ترافیک مد نظر باید اجازه عبور در شبکه را داشته باشد یا خیر، در نظر گرفته میشود.ابتدایی ترین کار فایروال ها فیلتر بسته ها در شبکه هست، اما جدیدترین شان قابلیت های فراوانی دارند.در ابتدا جایگاهشان در مرز بین شبکه های مورد اعتماد و غیر قابل اعتماد بود، اما هم اکنون برای حفاظت از بخش های داخلی شبکه ها، از قبیل مراکز داده، از بخش های دیگر شبکه سازمان، مورد استفاده قرار میگیرند.

ادامه مطلب …

معرفی Horizon View Composer

VMware Horizon View Composer از رابط ها استفاده می کند تا میزان فضایی که برای ذخیره سازی دسکتاپ های مجازی مورد نیاز است، ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش یابد. اگر View Composer استفاده نکنید، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ تا از دسکتاپ که بالای ۲۵ گیگابایت+ هستند را باید ذخیره سازی کنید که علاوه بر اندازه کافی ذخیره سازی میتواند خرج آن نیز گران باشد. پس با ما همراه باشید تا به صورت کامل بفهمیم Composer در Horizon view چیست و چرا بهتر است از آن استفاده کنیم.

ادامه مطلب …

©HOOPAD Cloud Soloutions - 2017 .Design & Developed By RADIN