۴ روش برای انتخاب ابر در سال ۲۰۱۸

4 Methods for Cloud Selection in 2018

بسیاری از متخصصان فناوری موافقند که رایانش ابری ماندگار است. با پیشرفت در امنیت سایبری و درک روشن از نحوه عملکرد ابر، تعداد زیادی از شرکت ها فناوری اطلاعات خود را اصلاح کرده و راه حل های ابری را در سال جاری راه اندازی می کنند. در حقیقت مطالعات اخیر شرکت بین المللی داده نشان می دهد که هزینه‌های راهکار های ابری نسبت به سال گذشته ۲۰% افزایش داشته است. در اینجا چهار روش برای انتخاب ابر در سال ۲۰۱۸ وجود دارد. قبل از آنکه استراتژی ابر را برای امسال ارزیابی کنید و یا فرآیند انتقال به ابر را آغاز کنید، ضروری است به این مسئله توجه کنید که ابرها چطور تکامل یافته اند و در طول سال ۲۰۱۸ چگونه تکامل پیدا می کنند.

۱.با اطلاعات شغلی پایه خودتان شروع کنید

ساده ترین راه برای شروع ادغام راه حل های مبتنی بر ابر در کسب و کارتان، شروع با چیزهای کوچک مانند ایمیل و ذخیره سازی داده است. برای بیشتر شرکت ها این کار به مانند آن است که شما اسناد خود را به صورت کاملا امن در یک هارد دیسک یا دیگر دستگاه های ذخیره داده نگهداری کنید. ابر یک جایگزین آسان و سریع برای هارد دیسک است که گم نمی شود، شکسته یا دزدیده نمیشود. در گذشته بسیاری از شرکت ها به خاطر مسائل امنیتی از ابر ایتفاده نمیکردند. با این حال امنیت ابری بهتر از همیشه بوده و رو به جلو پیشرفت میکند. در حالی که نقض های داده ها در گذشته اتفاق افتاده، منجر به برداشتن گام هایی برای بهبود امنیت آنها بوده است. در حقیقت بسیاری استدلال میکنند که حفظ اطلاعات در ابر نسبت به هارد دیسک امن تر است.

۲.سرمایه گذاری در خدمات انتقال ابر

انتقال داده ها به ابر ممکن است به عنوان کاری احمقانه به نظر برسد اما سرویس ها و فروشندگانی در دسترس هستند که اطلاعات شما را به سرعت و ایمن منتقل می کنند. با  در نظر داشتن این موضوع، یک فروشنده ابر پیدا کنید که این سرویس را ارائه دهد حتی سرمایه گذاری برای سرویس انتقال ابر باعث صرفه جویی در زمان و پول شرکت شما می شود. این شرکت ها می توانند یک استراتژی ابری خاص برای نیازهای شما ایجاد کنند که باعث کاهش استرس در بخش فناوری اطلاعات می شود اگر آنها سطح مناسبی از منابع را در اختیار نداشته باشند.

۳.توجه به استفاده از ابر ترکیبی

مدیر عامل شرکت Aporeto، پیش بینی کرد که ابر هیبرید در سال ۲۰۱۸ شایع تر می شود. اصطلاح ابر هیبرید در تعریف آن نسبتا انعطاف پذیر است. اما اساسا، این شخصی است که از هر دو ارائه دهنده ابر عمومی و یک پلت فرم ابر خصوصی یا زیرساخت IT خصوصی استفاده می کند. ابر عمومی به طور مستقل از ابر خصوصی یا زیرساخت فناوری اطلاعات خصوصی عمل می کند، اما برای قابلیت انتقال داده ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. این ساختار مفید است چرا که ابرهای هیبریدی اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر اجزای فردی داشته و انعطاف پذیری را از لحاظ حرکت اطلاعات افزایش دهند. شرکت شما کنترل بیشتری بر اطلاعات ذخیره شده دارد، به این معنی که داده های شما برای مدیریت راحت تر و امن تر خواهد بود، در صورتی که عمدتا در شبکه ابر خصوصی ذخیره می شوداگر شما توانایی استفاده از یک ابر هیبریدی دارید، انعطاف پذیری و سفارشی سازی به تنهایی باعث می شود که ارزش آن را به عنوان یک راه حل مورد توجه قرار دهید.

۴. انتقال ابری در طول زمان

رهبران اندیشه هم در زمینه انتقال به ابر عجله نمی کنند.مارک هرد در این صنعت شناخته شده است و به شرکت ها و مشتریان آینده نگر مشاوره می دهد ، در حالی که صنعت به تدریج به ابر منتقل میشود، مهم است که عجله نکنند. اگر چه استفاده از ابر به سرعت در حال رشد است، شرکتهای ابری مانند اوراکل همچنان به ارائه نرم افزارهای محلی می پردازند، در حالی که به مشتریان فشار می آورند که سریع تر مهاجرت کنند.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *