English English

Latest News
Everything thats going on at Enfold is collected here

Hey there! We are Enfold and we make really beautiful and amazing stuff.
This can be used to describe what you do, how you do it, & who you do it for.

انواع باج افزار های شبکه و راه های مقابله با آن

باج افزار را این گونه میتوانید تصور کنید که یک روز وقتی به خانه خود می رسید، با یک قفل بزرگ بر روی در آن مواجه می شوید و فرد شیادی نیز در کنار در ایستاده است و از شما می خواهد مبلغی را به او بپردازید تا در را باز کند. در مورد باج افزار نیز دقیقا این چنین است، با این تفاوت که فرد شیاد تمام اطلاعات کامپیوتر شما را رمزگذاری می کند و هنگامی که کامپیوتر خود را روشن می کنید، با یک پیغام مواجه شوید که در آن دستورات لازم جهت پرداخت پول به منظور رمزگشایی اطلاعات، توضیح داده شده است.

ادامه مطلب …

نحوه ی عملکرد فایروال شبکه امنیتی

فایروال یک دستگاه شبکه ای است که بسته هایی را که در شبکه ها وارد می شوند و یا از آنها خارج می شوند نظارت می کند و با توجه به قوانینی که برای مشخص کردن آنچه که در ترافیک شبکه مجاز است تصمیم میگیرد.انواع مختلفی از فایروال ها وجود دارد که در طول سال ها توسعه یافته اند، به طور مداوم پیچیده تر شده و پارامترهای بیشتری را در هنگام تعیین اینکه آیا ترافیک مد نظر باید اجازه عبور در شبکه را داشته باشد یا خیر، در نظر گرفته میشود.ابتدایی ترین کار فایروال ها فیلتر بسته ها در شبکه هست، اما جدیدترین شان قابلیت های فراوانی دارند.در ابتدا جایگاهشان در مرز بین شبکه های مورد اعتماد و غیر قابل اعتماد بود، اما هم اکنون برای حفاظت از بخش های داخلی شبکه ها، از قبیل مراکز داده، از بخش های دیگر شبکه سازمان، مورد استفاده قرار میگیرند.

ادامه مطلب …

معرفی Horizon View Composer

VMware Horizon View Composer از رابط ها استفاده می کند تا میزان فضایی که برای ذخیره سازی دسکتاپ های مجازی مورد نیاز است، ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش یابد. اگر View Composer استفاده نکنید، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ تا از دسکتاپ که بالای ۲۵ گیگابایت+ هستند را باید ذخیره سازی کنید که علاوه بر اندازه کافی ذخیره سازی میتواند خرج آن نیز گران باشد. پس با ما همراه باشید تا به صورت کامل بفهمیم Composer در Horizon view چیست و چرا بهتر است از آن استفاده کنیم.

ادامه مطلب …

Horizon View چیست ؟

VMware Horizon View یک محصول مجازی سازی دسک تاپ تجاری است که توسط VMware Inc برای مایکروسافت ویندوز، سیستم عامل های گنو مثل لینوکس و سیستم عامل Mac OS X ساخته شده است. برای اولین بار آن را تحت نام VMware VDM ارائه شد، اما با انتشار نسخه ۳.۰.۰ در سال ۲۰۰۸، آن را به VMware View تغییر داده شد و دوباره با نسخه ی Horizon View با انتشار نسخه ۶ در آوریل ۲۰۱۴ همراه بود.

ادامه مطلب …

شبکه محلی LAN چیست ؟

در تعریف شبکه LAN می دانیم که دستگاه هایی میتوانند شبکه می شوند ودریک محل قرار بگیرند. اینگونه میتوان آن را از دیگر انواع شبکه ها مانند شبکه های گسترده شبکه (WANs) و شبکه های متروپولیتن (MAN) تشخیص داد. شبکه محلی (LAN) یک گروه از رایانه ها و دستگاه های مرتبط است که یک خط ارتباطی مشترک یا لینک بی سیم را به یک سرور به اشتراک می گذارد. به طور معمول یک LAN شامل رایانه ها و لوازم جانبی متصل به سرور در یک ناحیه متمایز جغرافیایی مانند دفتر یا یک بنگاه تجاری است. رایانه ها و سایر دستگاه های موبایل از یک اتصال LAN برای به اشتراک گذاشتن منابع مانند چاپگر یا ذخیره سازی شبکه استفاده می کنند.

ادامه مطلب …

ویژگی های سیستم امنیت اطلاعات سازمانی

از زمانی که نوشتن و تبادل اطلاعات آغاز شد دغدغه امنیت مکتوبات و درامان نگهداشتن از دسترس دیگران نیز آغاز شد. ژولیوس سزار ابداع گر یک سیستم رمز نگاری مکاتبات در 50 سال قبل از میلاد بوده است تا در صورت دسترسی احتمالی دشمن به اطلاعات از محتوای آن اطلاعی پیدا نکنند.

ادامه مطلب …

©HOOPAD Cloud Soloutions - 2017 .Design & Developed By RADIN