نرم افزارهای مناسب برای مهاجرت به ابر

نرم افزارهای مناسب برای مهاجرت به ابر

در مورد سرورهای نرم افزاری، مدیران باید در نظر بگیرند که آیا آن نرم افزار میتواند در ابر کار کند. به همین ترتیب، عملکرد نرم افزار باید در نظر گرفته شود. سازگاری معمولا یک مشکل بزرگ برای برنامه های جدیدتر است که در بالای سیستم عامل های مدرن اجرا می شود. همچنین فرض بر این است که عملکرد برای این برنامه ها مشکل نخواهد  داشت، زیرا اکثر ارائه دهندگان ابر اجازه می دهند که منابع سخت افزاری به سرورهای میزبان اختصاص داده شود.

با این حال، باید دو مورد اصلی برای چنین برنامه هایی مورد توجه قرار گیرد.

اولین مورد ، عملکرد و کارایی  است. حتی اگر شما می توانید سرور برنامه میزبانی با منابع محاسباتی و حافظه تقریبا نامحدود را فراهم کنید، پهنای باند اینترنت ممکن است مانع عملکرد نرم افزار شود. برای افزایش کارایی برنامه های هاست شده در ابر نیاز است که محدودیت های پهنای باند اینترنت را حذف کنیم تا کاربر تجربه ی خوبی در کاربری نرم افزارها را داشته باشد.

مورد دوم، قابلیت انتقال آسان نرم افزار است. اگر چه اغلب مهاجرت های  سرورهای مجازی به ابر بسیار آسان است، برنامه ممکن است وابستگی های خارجی داشته باشد که مهاجرت ابر را مهار می کند (یا بسیار پیچیده). به عنوان مثال، برنامه ممکن است وابستگی به Active Directory داشته باشد یا نیاز به دسترسی به یک پایگاه داده SQL در سرور داخلی داشته باشد.

برای برنامه های قدیمی تر که در سیستم عامل های قدیمی اجرا می شوند، حرکت به ابر ممکن است یک گزینه باشد. آزمایش راهی است که می تواند پیش بینی کند که چگونه یک برنامه در یک محیط ابر رفتار خواهد کرد. تست به تعیین مراحل مربوط به انتقال برنامه در آن کمک می کند.

مورد دیگر برای انتقال سرورهای کاربردی به ابر، مقیاس پذیری سخت افزاری است. برخی از تحلیلگران فناوری اطلاعات پیشنهاد کرده اند که سرویس های ابری برای میزبانی جریان های کاری سخت افزاری ایده آل هستند چراکه مقیاس پذیری نامحدودی دارد. در حالی که ارائه دهندگان سرویس ابری معمولا می توانند پیشنهادات خود را برای مقابله با حتی بیشترین میزان کار را انجام دهند، این مقیاس پذیری به نسبت قیمت بالا می رود. زیرساخت به عنوان یک سرویس را شرکتهایی مانند مایکروسافت و خدمات وب آمازون ارائه می کنند و  هزینه مشتریان را ماهانه مبتنی بر مصرف محاسبه می کنند. به همین ترتیب، محیط محاسباتی با کارایی بالا مبتنی بر ابر می تواند هزینه بالایی داشته باشد.

نرم افزارهای مناسب برای مهاجرت به ابر

مجازی سازی مهاجرت ابر را آسان می کند

صرف نظر از اندازه سازمانی، یکی از ملاحظات این است که آیا حجم کارهای مورد هدف برای مهاجرت ابر مجازی شده است؟ در بعضی موارد، اگر سرورهای محلی قبلا مجازی شده باشند، انتقال آنها به ابر راحت تر است. در واقع، بعضی از ارائه دهندگان به یک سازمان اجازه می دهند تا ماشین های مجازی را مستقیما به ابر بفرستند. اگر سرورهای محلی مجازی نشده باشند، مهاجرت به ابر احتمالا امکان پذیر است اما زمان بیشتری نیاز دارد.

ملاحظات زیرساختی ابر

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر گرفته شود شبکه مستقر است. اگر یک سازمان برنامه ای برای نگهداری منابع در محل (حتی موقت) داشته باشد، شبکه ابری باید به  عنوان افزونه ای بر فارست اکتیو دایرکتوری شبکه محلی عمل کند.این به این معنی است که سازمان معمولا باید DC ، سرورهای DNS و احتمالا سرورهای DHCP را در ابر مستقر کند. مهمتر از همه، سازمان باید بدانند چگونه یک راه ارتباطی امن بین شبکه مجازی مبتنی بر ابر و شبکه داخلی برقرار کنند.

این الزام معمولا برای سازمان هایی که دارای شبکه محلی هستند وجود ندارد، اما این بدان معنی است که قبل از شروع فرایند مهاجرت ممکن است به برنامه ریزی نیاز باشد.

به عنوان یک سازمان، ریسک ها و مزایای مهاجرت ابر را در نظر بگیرید، مهم است که به یاد داشته باشید که مهاجرت ابرها به صورت صفر و یک نیست. سازمانها مجبور نیستند “همه چیز” را با مهاجرت به ابر به اشتراک بگذارند. در اغلب موارد، درحینی که کاربران به کار در محل سازمان ادامه دهند، سرویس های خاصی  به ابر انتقال خواهد یافت.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *