پیاده سازی SD-WAN

امروزه افزایش مهاجرت سازمان‌ها به سمت ارائه سرویس‌های رایانش ابری مانند Iaas, Saas, Daas و همچنین افزایش شعب در کسب و کارهای بزرگ، باعث وابستگی بسیار زیاد سازمان‌ها  و افراد به ارتباطات و کیفیت آن شده است. این روند رو به رشد در کنار عدم وجود زیرساخت ارتباطی مناسب باعث توسعه تکنولوژی‌های هوشمند در زمینه‌ی تسهیل ارتباطات و تضمین کیفیت و پایداری گردیده است.

یکی از مهمترین چالش‌ها در جا به جایی این حجم از ترافیک، تفکیک ترافیک‌های ضروری از غیر ضروری و قربانی نکردن سرویس‌های حیاتی و کاربردی در هر مدل از کسب و کار می‌باشد. سازمان‌ها و شرکت‌ها برای اطمینان از اینکه زیرساخت ارتباطی و شبکه تماما در خدمت اهداف سازمانی و تجاری آن‌ها باشد، نیاز به کنترل و دید ۳۶۰ درجه بر روی زیرساخت‌های خود خواهند داشت. اما چگونه آن‌ها می‌توانند بدون هیچگونه تعمیر، نگهداری و ارتقای شبکه، به این هوشمندی دست پیدا کنند؟

حرکت بر لبه فناوری روز دنیا با WANPAD  (محصول بومی هوپاد)

با افزایش نیازمندی‌های هر کسب و کاری به ارتباطات قابل اطمینان، پایدار و امن برای رسیدن به اهداف سازمانی و تجاری، استفاده از تکنولوژی‌های مدیریت شبکه‌های WAN بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.  توجه به این نکته بسیار ضروری است که شاید به آسانی با استفاده از بسیاری از راهکارهای موجود بتوان به یک بستر ارتباطی WAN یکپارچه دست یافت اما تا زمانیکه از هوش و تحلیل در چنین ساختاری استفاده نشده باشد نمی‌توان از حرکت در مسیر اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کسب و کار اطمینان حاصل نمود.

راه کار جامع شرکت امن افزار هوپاد در حوزه SD-WAN برای شرکت‌هایی که دارای تعدد شعب در بستر WAN هستند ارائه شده است. چنین سازمان‌هایی همواره درگیر دو چالش اساسی در بستر WAN یعنی پهنای باند لینک ارتباطی و نیز تعدد لینک‌های ارتباطی به منظور افزایش دسترسی پذیری هستند. بر همین اساس این سازمان‌ها اقدام به خرید لینک‌های ارتباطی با پهنای باند مختلف برای ارتباطات خود می‌نمایند که در اکثر مواقع این ارتباطات بصورت Active-Standby می‌باشند. یعنی در صورتیکه لینک ارتباطی Active دچار اختلال شد لینک ارتباطی Standby شروع به سرویس‌دهی نماید. از مشکلات این ساختار عدم بهره‌گیری از منابع لینک‌های ارتباطی بصورت همزمان و هدر رفتن منابع مالی خرج شده برای چنین ساختاری می‌باشد. WANPAD بهره‌مندی از بستر WAN قابل اعتماد و همیشه در دسترس بر روی فناوری‌های ارتباطی مختلفی همچون MPLS, LTE, Internet و… را تضمین می‌نماید. با ترکیب لینک‌های ارتباطی و بکارگیری فناوری‌های هدایت هوشمند ترافیک (Traffic Steering) می‌تواند بهترین مسیر ارتباطی برای غلبه بر مشکلات کیفیت ترافیک و کارایی پایدار را تشخیص و شروع به ارسال داده نماید.

دستاوردهای پیاده سازی WanPad

  • تعادل بار هوشمند بین چندین پهنای باند(Load Balancing)
  • پشتیبانی دستگاه از LTE
  • توزیع ترافیک هوشمند بر اساس کیفیت ارتباطات
  • توزیع ترافیک‌های خاص بر اساس اولویت (QoS)
  • افزایش امنیت ارتباطات
  • کاهش هزینه‌های نگهداری
  • کاهش هزینه‌های افزایش شعب
  • حذف جابه جایی‌های دستی بین پهنای باندهای مختلف
  • افزایش نظارت
  • افزایش سرعت گسترش کسب و کار

مطالب بیشتر جهت آشنایی با SD-WAN

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.