راهکارهای ابری ترکیبی و تخصصی هوپاد

همیشه در همه جا | برای شرکت‌ها و سازمان‌ها | برای اشخاص

Cloud Computing در ایران

رایانش ابری و یا راهکارهای پردازش ابری شامل زیرساخت‌های IT، پلتفرم‌های توسعه و نرم افزار می‌شود. اگرچه «ابر» معانی زیادی برای افراد مختلف می‌تواند داشته باشد، اما برای متخصصین IT ابر روشی برای توسعه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود است. سرویس‌های ابری، اجزایی در IT مانند نرم افزار، زبان‌های برنامه نویسی، شبکه سازی و سرورها هستند که برحسب نیاز، به صورت سلف سرویس و بر اساس ثبت نام یا برحسب مورد ارائه می‌شوند.

راهکارهای رایانش ابری در قالب‌های زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS)، پلتفرم بعنوان سرویس (PaaS)، نرم افزار بعنوان سرویس (SaaS) و دسکتاپ بعنوان سرویس (DaaS) ارائه می‌شوند.

در هوپاد ما سرویس‌های پردازش ابری را به طرق مختلف مانند ماشین‌های مجازی، شبکه و فضای ذخیره سازی را ارائه می‌دهیم. پلتفرم‌های ابری زیرساخت‌هایی هستند که توسعه را با استفاده از منابع گسترده تسهیل می‌نمایند. سرویس‌های نرم افزاری‌ای هم وجود دارند که برنامه‌های کاربردی را با استفاده از معماری چندگانه ارائه می‌دهند. منابع ابری می‌توانند هم بر روی سرور و هم در خارج از سرور سازمانی با بصورت ترکیبی از هر دو در قالب مدل ابری هیبریدی ارائه شوند.

راهنمای خرید هوپاد برای سرویس های IaaS، PaaS، SaaS و DaaS، به شما کمک می‌کند تا بهترین سرویس پردازش ابری را مطابق با نیازمندی‌ها و اولویت‌های کسب و کارتان و با درنظر گرفتن همه مزایا و معایبش انتخاب کنید. هدف ما تسهیل فرآیند ارزیابی با ارائه‌ی نگاهی تحلیلی به هر کدام از این راهکارها و نحوه اثربخشی آن برای سازمانتان است.

زیرساخت به عنوان سرویس (IaaS):

این سرویس مدلی از ابر است که به سازمانتان اجازه می‌دهد تجهیزات و منابع پردازش مانند سرورها، حافظه ذخیره سازی، شبکه سازی و سرویس‌هایی مانند load balancing و content delivery networks را برون سپاری نمایید.

پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS):

مدل ابری است که برای توسعه دهندگان نرم افزاری ارائه شده است که فرآیند توسعه را با انتقال جنبه‌های مشخصی از مدیریت سیستم به تامین کننده سرویس تسهیل می‌نماید. PaaS به منظور توسعه برنامه‌های کاربردی تحت وب و موبایلی با استفاده از ابزارهای از پیش پیکربندی شده ای که توسط تامین کننده نگهداری می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ابزارها شامل زبان‌های برنامه نویسی، پایگاه‌های داده و سرورهای اپلیکیشن می‌شوند.

نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS):

مدل ابری است که برنامه‌های کاربردی مورد نیاز سازمان‌ها را ارائه می‌دهد. این برنامه‌های کاربردی توسط هوپاد میزبانی و مدیریت می‌شوند. راهکارهای SaaS نسبت به استقرار تحت سرور دارای مزایایی می‌باشند از آن جمله می‌توان به نیاز حداقلی سازمان به مدیریت و نگهداری، دسترسی در همه جا و در بسیاری از موارد حتی بهبود ارتباطات و تعاملات، اشاره کرد.

دسکتاپ به عنوان سرویس (DaaS):

مدل ابر ترکیبی است. در این مدل ابری به کاربران سازمانی یا افراد این امکان داده می‌شود که میزکار خود را به همراه نرم افزارهای مورد نیازشان، فضای ذخیره و پردازش مدنظرشان همیشه و همه جا در اختیار داشته باشند. این دسکتاپ‌ها می‌توانند بصورت کاملا تخصصی برای افراد و مشاغل خاص بر اساس نیازهایشان طراحی و مناسب سازی شوند.

بک آپ به عنوان سرویس (BaaS):

رویکرد ابری برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌هاست. هوپاد سرویس‌های پشتیبان گیری از داده‌ها و بازیابی آن‌ها را ارائه می‌دهد. در این روش بجای اینکه بک آپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان بصورت متمرکز و روی سرورهای دپارتمان IT انجام شود، سیستم‌ها بنا بر خواست سازمان به ابرهای خصوصی، عمومی یا هیبریدی‌ای که توسط هوپاد مدیریت می‌شوند وصل شده و پشتیبان گیری از آن‌ها انجام می‌شود. با استفاده از BaaS دیگر لازم نیست سازمان نگران فضای ذخیره سازی و هارد دیسک‌هایش باشد و مدیریت همه این‌ها به هوپاد به عنوان سرویس دهنده سپرده می‌شود. سرویس آنلاین بک آپ باعث کاهش هزینه‌ها شده و کمک می‌کند ادمین‌های IT از شر بزرگترین کابوس‌شان، بک آپ‌های از دست رفته، خلاص شوند.

همیشه در همه جا برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برای اشخاص
دسترسی امن به فایل‌ها و محتوا، همگام سازی و به اشتراک گذاری پشتیبان گیری، بازیابی بعد از فاجعه، مدیریت فضای ذخیره سازی پشتیبان گیری و مدیریت فضای دیسک