بکاپ گیری با Veritas Backup Exec

BackupExec ساختار بکاپ گیری و بازیابی قوی، منعطف با عملکرد آسان را برای محافظت از کل ساختار مرکز داده  اعم از مجازی، فیزیکی و یا ترکیبی از هر دو را برایتان فراهم می کند. با استفاده از تکنولوژی های روز و پیشرفته BackupExec می تواند از داده های محلی و Remote به صورت مجازی بر روی هر دستگاه ذخیره ساز داده ای اعم از Tape، Disk  و یا فضای ابری  پشتیبان گیری می کند.

بازیابی سریع و کارآمد است. با استفاده از چند کلیک ساده، شما می توانید به سرعت قسمتی از فایل ها و یا نرم افزار و یا ماشین های مجازی  مورد نیازتان را به صورت جداگانه  بیابید و مستقیما از استوریج بکاپ بازگردانی نمایید. همچنین، در کنار کاهش هزینه ی Storage با استفاده از تکنولوژی های Deduplication و Archiving که داده های بیشتری به سادگی در فضایی کمتر نگهداری و محافظت می کند. BackupExec به صرفه جویی در هزینه و زمان و همچنین محافظت و بازیابی اطلاعات مهم شما در زمان وقوع بحران و یا از دست دادن داده ها کمک می کند.

Backup Exec به شما کمک می کند تا در کمترین زمان، اکثر مشکلات مربوط به پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات حائز اهمیت در سازمان خود را برطرف کنید. این نرم افزار به شما کمک می کند از انتظاراتی که از یک برنامه ی ساده ی بازیابی اطلاعات دارید فراتر بروید، هزینه های ذخیره سازی را کاهش دهید و از امنیت اطلاعات محرمانه مطمئن شوید.

برخی ویژگی های بکاپ گیری با Veritas Backup Exec  :

در سازمان هایی که شبکه های آنها تعداد قابل توجهی کامپیوتر باشد، می توان کلیه عملیات تهیه نسخه های پشتیبان و یا احیای آنها را از راه دور و به وسیله کنسول مدیریتی انجام داد و نیازی به حضور فیزیکی مدیر شبکه برای انجام این امور نیست.

 

قبل از نصب هر سخت افزار جدید و یا تغییر اساسی در سیستم، می توان از وضعیت فعلی سیستم یک نسخه کپی تهیه نمود و بعد اقدام به نصب سخت افزار و یا نرم افزار جدید نمود و در صورت بروز هر نوع ایراد، می توان به سرعت سیستم را به آخرین وضعیت قبل از اعمال تغییرات بازگرداند.

 

با استفاده از این نرم افزار می توان از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی، از جمله SQL Server, Oracle, DB2 و غیره در حالت کار و بدون نیاز به قطع فعالیت های آن نسخه پشتیبان تهیه نمود. بسته به حجم اطلاعات و برنامه های نصب شده بر روی یک سرور ، بازیابی اطلاعات به وسیله آن معمولا کمتر از نصب یک ویندوز به تنهایی زمان می برد.

 

کلیه فعالیت های این نرم افزار به صورت غیر محسوس انجام می پذیرد و برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان نیازی به بستن فایل های در حال استفاده و یا قطع فعالیت های جاری سیستم نیست. این برنامه را می توان طوری تنظیم نمود تا در رخداد های خاص مانند نصب یک برنامه ، افزایش یا کاهش حجم دیتا، ورود کاربر به سیستم و یا زمان بندی های خاص به طور خودکار اقدام به بکاپ گرفتن نماید.

 

این برنامه امکان تهیه ی نسخه های پشتیبان بر روی کلیه ابزار های ذخیره سازی اطلاعات از قبیل هارددیسک ها نوار های مغناطیسی، دیسک های نوری SAN, NAS,USB و DVD و غیره را فراهم می اورد. همچنین می توان نسخه های پشتیبان را بر روی هر کامپیوتر در شبکه نیز ذخیره کرد. کلیه ی اطلاعات بر روی یک فایل ذخیره می شوند و این فایل به آسانی بر روی هر سیستم ای قابل بازیابی می باشد.

 

Backup Execدو ویژگی منحصر به فرد را در عین نگهداری سرعت و اطمینان زیاد با یکدیگر ترکیب کرده است. ویژگی اول قابلیت بازگرداندن اطلاعات بر روی یک سخت افزار غیر مشابه و ویژگی دوم قابلیت بازیابی اطلاعات از راه دور می باشد. نتیجه این ترکیب آزادی عمل استثنایی مدیر شبکه برای احیای سیستم ها در هر زمان و از هر مکان بر روی هر سخت افزاری است.

 

به این مورد توجه داشته باشید که کلیه فعالیت های این نرم افزار به صورت غیر محسوس انجام می پذیرد و برای تهیه نسخه های پشتیبان، نیازی به بستن فایل های در حال استفاده یا قطع فعالیت جاری سیستم است. حتی این برنامه را می توان طوری تنظیم کرد تا در رخدادهای خاص مثلا نصب یک برنامه، افزایش یا کاهش حجم دیتا، ورود کاربر به سیستم و یا در زمان بندی های خاص به طور خودکار اقدام به Backup نماید.

 

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *