دورکاری در سازمان ها

 

با شیوع ویروس کرونا، شرکت های دولتی و خصوصی اعم از نهادهای دولتی نیاز به کار از منزل دارند که این موضوع منجر به ایجاد فشار غیرقابل پیش بینی درهمه تکنولوژی های شبکه و نگرانی هایی(مشکلاتی) در زمینه پهنای باند و امنیت می شود.

از آنجا که بسیاری از کاربران تجاری به خدمات ویدئو کنفرانس، مثل Zoom روی آوردند، این موضوع توجه  هکرها را نیز جلب کرده تا حدی که FBI در تاریخ ۱ April هشدارهایی صادر کرد : با توجه به این که تعداد زیادی از مردم برای ارتباطات به ویدیو-کنفرانس (VTC) روی آوردند ، گزارش های مربوط به “VTC hijacking” یا “Zoom-bombing” در سراسر کشور در حال ظهور است. آنها ممکن است ابزارهای ارتباطی از جمله تلفن های VoIP، تجهیزات ویدئو کنفرانس و سیستم های cloud-based را مورد هدف قرار دهند.

در نتیجه، برخی از شرکت ها استفاده از Zoom را ممنوع یا محدود کرده اند. به عنوان مثال رویترز نوشت كه شرکت راکت Elon Musk استفاده از Zoom را به دلیل نگرانی های حریم خصوصی و امنیت ممنوع کرده است.

در میان این افزایش تقاضا اما AT&T گفت سرمایه گذاریش در زمینه هوش مصنوعی به آنها کمک می کند تا خدمات پایدار خود را حفظ کند. به عنوان مثال ، این شرکت گفته است که AI با شناسایی علت یا حتی شناسایی فعالانه یک مسئله احتمالی قبل از بروز ، در رفع مشکل و تشخیص مشکلات تجهیزات مشتری کمک می کند.

 

بسیاری از شرکت ها و سازمانها ، راهکار امن دور کاری هوپاد را برای دوران قرنطینه انتخاب کرده اند. راهکار دورکاری هوپاد با احراز هویت دو مرحله ای امکان اتصال کارمندان از منزل به سازمان را فراهم می آورد و در عین سادگی ، امنیت بالایی نیز دارد.

در طی چند هفته گذشته ، تقریباً در تمام مشاغل، دنیای کار دچار تحولات گسترده شده است. کار در منزل و دورکاری به یک موضوع اساسی در دنیا تبدیل شده است.

برای اینکه بتوانیم اطلاعاتی درباره چگونگی مدیریت دورکاری توسط کارمندان دریابیم، با OnePoll نظرسنجی انجام داده اند. از ۲۰۰۰ کارمند دفتر در ایالات متحده که هم اکنون از خانه کار می کنند ،درباره دورکاری با توجه به بیماری COVID-19 ، سوال هایی پرسیده شد. خبر خوب این است که علی رغم برخی حواس پرتی ها که در خانه و در حین کار ایجاد میشد اما اکثر کارمندان به طور مصمم، کار خود را به خوبی پیش می بردند. 

با وجود عدم توجه به مشاغل ، ۳۸ درصد از کارمندان گفتند که سازمان آنها برای کار از راه دور کاملاً تجهیز شده است و فناوری و زیرساخت های موجود در آن وجود دارد. ۴۵ درصد دیگر ادعا می کنند که آنها “نسبتاً آماده” بودند. با این حال ، واقعیت این است که تغییر محل کار به خانه بدون چالش های فنی امکان پذیر نیست. پهنای باند خانگی و Wi-Fi بزرگترین مسئله را برای یک سوم از پاسخ دهندگان نظرسنجی نشان می دهند. علاوه بر این ، استفاده از خدمات تماس چند کنفرانس ، برای ۶۲ درصد باعث ناامیدی می شود ، همچنین عدم دسترسی به برنامه های کاری(۲۳ درصد) و VPN های کند (۱۶ درصد).

 

پیدا کردن یک روال جدید و ریتم

در حالی که بررسی ما نشان داد که ۲۴ درصد از کارمندان آمریکایی همزمان با ساعت کار در یک دفتر در حال بیدار شدن هستند ، یک چهارم کمی بیشتر در خواب هستند و ۲۲ درصد نیز تا آخرین لحظه به دکمه “snooze” ضربه می زنند! کارهای روزمره صبح نیز اندکی تغییر کرده است و فقط ۳۴ درصد ادعا می کنند که هر روز به حمام می روند ، در حالی که ۲۶ درصد فقط موهای خود را شانه میزنند. یک چهارم اعتراف می کند که هنگام کار لباس های راحت یا لباس خواب میپوشند ، و ۲۴ درصد لباس ورزشی به تن دارند.

در حالی که شاید خنده دار باشد که همکاران خود را در لباس خواب خود در یک تماس ویدیویی ببینید ، برای اینکه کار از راه دور واقعاً مؤثر باشد ، مهم است که سعی کنید با یک ریتم قابل تکرار روبرو شوید تا کارمندان بتوانند در هر کجا که باشند ، کار خود را به درستی انجام دهند.

یک یافته مثبت از مطالعه این است که ۲۵ درصد از پاسخ دهندگان می گویند که می توانند زودتر متمرکز شوند در نتیجه کار خود را سریعتر انجام دهند. ۲۷ درصد دیگر نیز خوشحال هستند که از حواس پرتی های دفتر و حرف های بیهوده دور می شوند.

با روال جدید و محیط اطراف خود ، کارمندان نیز استراحت های کمی طولانی تری دارند. در این مدت ۴۶ درصد از استراحت خود برای مدیریت نیازهای خانواده خود ، مانند کارهای خانه داری یا سرگرمی فرزندان خود استفاده می کنند. 

 

ترکیب کردن کار با زندگی  شخصی

داشتن فناوری مناسب برای کار از راه دور بسیار مهم است ، با این وجود ایجاد یک فضای فیزیکی برای کار از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالی که برخی ممکن است در حال حاضر یک دفتر در خانه راه‌اندازی کرده باش ، بسیاری از کارمندان آماده نیستند و خود را مجبور می کنند تا محیط خانه خود را با نیازهای دیگر به اشتراک بگذارند. 

برای پاسخگویی به نیازها و برنامه های کاری خود و به حداقل رساندن حواس پرتی ، پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گفته اند که در مکانهای غیر معمول تماس تلفنی برقرار می کنند. یک سوم در اتاقهای خود تماس گرفته ، ۲۹ درصد در حمام و ۲۴ درصد در گاراژ و دیگر مکانها.

با این حال ، این ترکیب بی سابقه کار و زندگی شخصی نیز اضطراب ناخواسته ای را با خود به همراه می آورد. بررسی ما نشان می دهد که ۳۶ درصد از کارمندان در نتیجه کار از خانه به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 احساس ناراحتی کرده اند. ۳۰ درصد دیگر می گویند که به دلیل شلوغ بودن خانه قادر به تمرکز نیستند و ۲۸ درصد نیز احساس تنهایی می کنند.

 

بررسی امکانات کار از راه دور

این مسائل گاهی اوقات چالش برانگیز است ، اما برای تحقق این امر ، بسیار مهم است که سازمان ها و کارمندان آنها از مزایای آن استفاده کنند و آنچه را می توان از طریق کار از راه دور به دست آورد ، کاملاً کشف کنند. اگر با یکدیگر صادق باشیم و نسبت به آنچه می توانیم در یک روز پیرامون حواس پرتی هایی که با آن روبرو هستیم ، بدست آوریم واقع بین باشیم ، می توانیم اعتماد لازم را بسازیم و تلاش کنیم تا متعهد و کارآمد شویم.

علاوه بر این ، بررسی ما نشان می دهد که ۳۷ درصد از کارمندان فکر می کنند که در آینده سازمان هایشان نسبت به کار در خانه حس بهتری پیدا می کنند ، و ۳۲ درصد می گویند که تصمیم دارند این کار را بیشتر انجام دهند. با ارائه فناوری مدرن و بدون دردسر ، کارمندان و سازمان ها شروع به دیدن امکاناتی می کنند که کار از راه دور می تواند ایجاد کند.

کار در خانه ، متعهد و کارآمد ماندن کارمندان در حال حاضر برای بسیاری از افراد مهم است. 

 

در سال ۲۰۲۱، سازمان ها به سمت استفاده از ابر مجازی خواهند رفت و دیگر از زیرساخت فیزیکی استفاده نخواهند کرد. در اینجا نحوه آماده شدن آورده شده است.

به دلیل تعطیلی بی سابقه تجارت در طول همه گیری( کرونا) ، بیشتر کارمند ها به شهرهای خود رفته و تمام وقت در منزل دورکاری انجام می دهند.
در گذشته، اکثر سازمان ها در برابر گزینه های مناسب برای ارتباط از راه دور مقاومت می کردند یا از آن خودداری می کردند…
ناگهان، مقررات، قوانین و سیاست های جدید، مسئولیت بیشتر سازمان ها را در سراسر جهان را مجبور کرد یک نیروی کار از راه دور مستقر کنند.
واحد های فناوری اطلاعات، مشکلی برای تغییر کار به ریموت حس نکردند.
به دلیل اتصال بیشتر VPN ها، ISP ها مجبور شدند پهنای باند بیشتر و قابلیت اطمینان بالاتری به کاربران ارائه کنند. ISP ها همچنین مجبور شدند پهنای باند را به بالاترین حد ممکن برسانند.
حتی دورافتاده ترین خانه های کشور از اوایل سال آینده شروع به پشتیبانی ارتباط از راه دور می کنند، زیرا اینترنت ۵G به یک واقعیت فراگیر در سراسر کشور تبدیل می شود.

اگر کارمندان می توانند از هرجایی زندگی و کار کنند، چرا در جایی زندگی نمی کنند که بتوانند بزرگترین خانه را با کمترین هزینه بدست آورند؟

این روند به طور طبیعی اشکالاتی را که یک بنگاه اقتصادی وجود دارد از بین می برد، چراکه همه ی کارکنان دیگر در یک مکان جغرافیایی نیستند.

پنج یا ده سال پیش، یک آتش سوزی بزرگ، سیل یا یک رویداد آب و هوایی در مجاورت آن می توانست دفتر مرکزی یک شرکت را از بین ببرد.
در برخی از مؤسسات حاشیه ای امروز، کارمندان می توانند آنقدر از لحاظ جغرافیایی پراکنده شوند که با ارتباط تلفنی از هر جایی بتوانند کار خود را ادامه دهند.
سیستم های فناوری اطلاعات مجازی می توانند در مکان های مختلفی با یکدیگر تعادل بار داشته باشند تا سیستم ها تأثیر کمی بر عملکردها داشته باشند.
برای تبدیل این فرصت ها به واقعیت بلند مدت، شرکت ها باید از یک موقعیت مکانی فاصله بگیرند. سال ۲۰۲۱ سال آغاز این فرایند خواهد بود.
مرحله اول تثبیت نیروی کار از راه دور آن ها خواهد بود.
سپس آنها می توانند به مراحل بعدی احتمالی حرکت کنند:
به سرعت به سمت منابع عمومی مبتنی بر ابر از جمله IaaS و SaaS _
. این اتفاق در چندسال گذشته رخ داده است. امابه سرعت شتاب میابد.

مراکز داده را، اجاره ای یا محلی را، از بین ببرید.
با تکیه بر یک اقتصاد قوی، رشد مراکز داده طی چند سال گذشته منجر به شناسایی آسیب پذیری ها و درک جدیدی از خطر تملک و نگهداری سخت افزار و نرم افزار شخصی شما شده است.

برای حمایت از همکاری از راه دور، فرهنگ سازمانی را تغییر دهید.
این یک ابزار و زیرساخت برای پشتیبانی از نیروی کار از راه دور کارآمد است، این یک چیز دیگر برای پذیرش آن هاست. فرهنگ باید تغییر کند و شاید بیش از یک سال طول بکشد. تغییرات عمده شامل چگونگی اندازه گیری مدیران عملکرد کارمندان و فرآیندهای کاری است. کارکنان همچنین باید ابتکار عمل را برای بهبود مستمر این شیوه ها انجام دهند.

 

محاسبات ابری مدت ها است که برای تغییر چشم انداز کسب و کار آماده است. سیسکو پیش بینی می کند که تا سال آینده ۹۴ درصد – و بحران روند کار را سرعت می بخشد. با وجود ویروس کرونا در دنیای تجارت سازمان ها رو به پیاده سازی رایانش ابری آورده اند .بیشتر سازمان ها مجبور شده اند تجارت خود را به صورت انلاین انجام دهند.

 

۵ مزیت استفاده از ابر مجازی برای کسب و کار شما در دوران شیوع کرونا

انتقال خدمات مشتری به ابر راهی مطمئن برای کمک به مشکلات است. خدمات مشتری مبتنی بر ابر مزایای استفاده از سرعت و پهنای باند اضافی را در بر دارد همچنین می تواند روند کار را در سازمان ها راحت کند.

۱٫ اشتراک اسناد

اشتراک اسناد مبتنی بر ابر مجازی یک روش عالی برای اطمینان از مشاهده و دسترسی به قطعات کلیدی محتوا توسط هرکسی است.

۲٫ امنیت سایبری

امنیت سایبری همواره تهدید جدی برای دنیای تجارت به صورت فرایند دیجیتالی ایجاد کرده است.امنیت سایبری با کمک ابر مجازی میتواند بسیاری مشکلات را در این حوزه حل کند.

۳٫ خدمات به مشتری

استفاده از خدمات مشتری با تکیه بر ابر مجازی باعث سرعت ،پهنای باند اضافی رابه همراه دارد که باعث تسهیل در روند کار کاربران میشود.

۴٫ کار از راه دور

با وجود کوید۱۹ ممکن است بیشتر کارمندان سازمان مشغول به دورکاری و بقیه کارمندان در سازمان مشغول به کار باشند.
و باید به نحوی تیم های خارج از سازمان را اداره کنند.
برنامه های تماس تصویری به شما کمک میکند امکان برقراری تماس های ویدئویی یکپارچه را میدهد.

۵٫ مقیاس گذاری

از آنجایی که ابر نیازی به سرور فیزیکی ندارد به شما امکان میدهد به همان اندازه یا به اندازه توان محاسباتی خود استفاده کنید.
اتصال سازمان به ابر مزایای جدیدی در کسب و کار ارائه می دهد. و به شما امکان را می دهد تمام کارهای اصلی خود را چه در محل کار چه در خانه انجام دهید .

 

 

در این زمان بحرانی ، بسیاری از سازمان ها مزایای کار از راه دور را تشخیص داده اند. در نتیجه ، این سازمان  ها مجبورند برای جایگزین کردن بیشتر زیرساخت های فیزیکی خود ، به ابرمجازی روی بیاورند و یک تجربه یکپارچه از راه دور را از خانه تجربه کنند.

این به نوبه خود ، فرصت های زیادی را برای متخصصان فن آوری ایجاد می کند تا خود را به سمت یک حرفه جدید از ابرمجازی سوق دهند.

 

اصول شروع کار با مجازی سازی ابری :

اولین قدم:

به خودتان فرصتی دهید تا درک کنید که ابر چیست و چگونه کار می کند.

 

پیدا کردن مسیر شما

ابر مجازی صنعت گسترده ای است که در بسیاری از نقش ها مملو از فرصت های بی انتها است . پس از یادگیری نحوه عملکرد ابرمجازی مهم است که مسیری پیدا کنید که سعی کنید روی آن تمرکز کنید.

این روزها، بهتر است از خدمات ابر مجازی برای سرعت و پیشرفت در کارهایتان استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و پیاده سازی دورکاری ایمن، با ما در تماس باشید.

 

 

 

 

 

 

 

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *