کار در منزل

دورکاری | کار در منزل

مزایای دورکاری چگونه فرهنگ محیط کار را تغییر می‌دهد؟

در شرایط به وجود آمده که منجر به دورکاری عدۀ زیادی از کارمندان شرکت‌ها شده است، بسیاری از آن‌ها حاضر نیستند تا دوباره به سر کارهای خود بازگردند. از زمان شیوع ویروس کرونا‌‌، ۶۲ درصد از آمریکایی‌های شاغل، کار خود را در خانه ( به صورت دورکاری) ادامه داده‌‌اند و از هر پنج نفری که دور از محیط کارشان مشغول هستند، سه نفر ترجیح می‌دهند پس از محدودیت‌های بهداشت عمومی به محیط اداری خود مراجعه نکنند.

بسیاری از شرکت‌های فناوری پیش از این به کارمندان خود گفته‌‌اند که می‌توانند به طور نامحدود از خانه کار کنند. برای بسیاری از طرفداران جلسات حضوری و همکاری اداری‌‌، این می‌تواند یک شوک بزرگ به وجود آورد: پس از همه‌گیری COVID-19‌‌، با توجه به تمام چالش‌های دورکاری، چرا افراد تصمیم می‌گیرند که همچنان از خانه به کار خود ادامه دهند؟

از آنجایی که بحران COVID-19 ما را به این فکر وا می‌دارد که آیا فرهنگ کاری سنتی باید به عنوان روش اصلی کار ما ادامه داشته باشد یا نه‌‌، شاید بد نباشد که به مزایای کار در خانه از لحاظ زمان کارکنان‌‌، حساب بانکی و سلامتی آن‌ها بیشتر بیندیشیم. در این پست‌‌، قصد داریم این مزایا را در مورد دورکاری و رفاه دیجیتال به صورت دقیق بررسی کنیم.

کار در منزل زمان مفید کارمندان را به حداکثر می‌رساند.

یکی از بارزترین مزایای کارمندان شاغل در خانه (منزل) داشتن وقت بیشتر است. این موضوع شامل موارد زیادی می‌شود؛ از جمله: رفت و آمد طولانی‌مدت از خانه تا محل کار کاهش پیدا کرده است، حضور مداوم در اتاق‌های کنفرانس کمتر شده و صحبت در مورد سیاست‌های اداریِ همکاران‌‌ از راه دور باعث شده تا زمان بیشتری از روز را در اختیار خودشان داشته باشند. علاوه بر این‌‌، دورکاری نه‌تنها وقت شخصی کارکنان را به حداکثر می‌رساند‌‌، بلکه روز کاری آن‌ها را هم بیشتر خواهد کرد؛ ۶۹ درصد از کارمندان آمریکایی در خانه گفته‌اند که سطح بهره‌وری آن‌ها در مقایسه با برنامۀ کاری‌شان در دفتر، یکسان مانده یا بیشتر شده است. این نشان می‌دهد که یک دفتر کار خانگی به اندازۀ فضای اداری معمولی برای انجام کار تأثیر دارد.

مفهوم این امر این است که کار در خانه به صورت تمام‌وقت زمان بهتری را به کارمندان و کارفرمایان اختصاص می‌دهد. کار از راه دور همچنین برنامۀ انعطاف‌پذیر بیشتری را برای نحوۀ گذران وقت کاری به کارمندان می‌دهد. این موضوع فرسودگی‌های شغلی را کاهش می‌دهد و ۸۱ درصد از کارمندان اعتقاد دارند که این طرح باید جزء اولویت‌های اصلی کارفرمایان قرار بگیرد و یکی از مؤلفه‌های مهم رفاه دیجیتال به شمار می‌آید.

کار از راه دور موجب صرفه‌جویی در هزینۀ کارمندان و کارفرمایان می‌شود.

کار در منزل، میزان وقت کارمندان را در رفت و آمد روزانه کم می‌کند. کارمندان از راه دور همچنین هزینه‌های خود را برای کارهایی مانند تعمیر و نگهداری ماشین‌‌، بنزین و هزینۀ پارکینگ کاهش می‌دهند. و در حالی که بچه‌دار شدن در خانه در طول روزِ کاری برای بسیاری از والدین شاغل چالش‌برانگیز بوده است‌‌، کسانی که به صورت انفرادی از کودکان مراقبت می‌کردند، در هزینه‌های قابل توجهی که برای مراقبت از کودکان انجام می‌گرفت صرفه‌جویی کرده‌‌اند. این اتفاق می‌تواند به طور متوسط ​​تا ۶۵۰۰ دلار در هر خانوار و در طول سال پس‌انداز به دنبال داشته باشد.

کارفرمایان نیز از پذیرفتن یک سیاست انعطاف‌پذیر در خانه پس‌انداز قابل توجهی پیدا کرده‌‌اند. کوچک‌سازی فضای اداری با کاهش هزینه‌های آب و برق و هزینه‌های املاک و مستغلات می‌تواند تأثیر مهمی در خط اصلی سازمان داشته باشد. به عنوان مثال‌‌، در سال ۲۰۱۵ ادارۀ ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ۳۸٫ ۲ میلیون دلار در هزینه‌های اجتناب از املاک و مستغلات به لطف کارگران از راه دور صرفه‌جویی کرد؛ به خصوص برای آن‌هایی که فضای دفتر خود را آزاد کرده بودند‌‌. علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های فضای اداری‌‌، کارفرمایانی که از دورکاری استقبال می‌کنند می‌توانند هزینه‌های نگهداری و استخدام کارمندان خود را نیز کاهش دهند‌‌، زیرا ۵۴ درصد از کارمندان برای انتخاب کار از راه دور شغل خود را تغییر می‌دهند.

دورکاری

 

کار در منزل سلامت و سلامتی دیجیتال را بهبود می‌بخشد.

کار از راه دور علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌‌، مزایای قابل توجهی برای سلامت روان و سلامتی دیجیتال در پی دارد. کسانی که از داخل خانه کار می‌کنند از تعادل کار و زندگی بسیار بهتری برخوردار هستند‌‌، زیرا در روزهای کاری بهتر می‌توانند ورزش یا استراحت کرده و وعده‌های غذایی سالم‌تری تهیه کنند. انتخاب دورکاری با کم شدن میزانِ رانندگی روزانه همچنین از مزایای سلامتی کارمندان برخوردار است‌‌، زیرا رفت و آمد از طریق اتومبیل هم به میزان استرس بالاتر و هم با مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی ارتباط دارد.

داشتن کارمندان از راه دور سالم نیز مزایای قابل توجهی را برای کارفرمایان به همراه دارد. ۸۲ درصد از کسانی که دورکار شده بودند می‌گفتند که کار از راه دور به کاهش استرس در آن‌ها کمک می‌کند و ۶۹ درصد غیبت کمتری را گزارش کردند. این نشان می‌دهد که یک نیروی کار از راه دور روزهای کمتری را به هدر می‌دهد و وقتی کار می‌کند آمادگی بیشتری برای تولید و خلاقیت در کار دارد.

 

مزایای کار در خانه موجب دگرگونی کاری شده است

دورکاری یک اولویت اولیه شده است و پس از پایان همه‌گیری COVID-19 به عنوان یک گزینه باقی خواهد ماند. همان طور که شما و تیم منابع انسانی برای بازگشایی به دفاتر خود برنامه‌ریزی می‌کنید‌‌، مهم است که به نیروهای دورکارِ جدید خود انعطاف‌پذیری برای انتخاب محل کار خود را ارائه دهید. این به پرسنل شما کمک می‌کند تا تعادل امتیازات کار از راه دور در کنار مزایای فضای مشترک کاری را دقیق‌تر بسنجند و انتخاب درست‌تری داشته باشند. نتیجه، نیروی کاری خواهد بود که زمان را به حداکثر می‌رساند‌‌، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و سلامتی دیجیتالی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.

 

ــ نکتۀ آگاه‌کنندۀ ذهن

همکاری

با افزایش گوشه‌گیری‌های اجتماعی، نیاز بیشتر کارمندان به یافتن راه‌های برقراری ارتباط بیشتر می‌شود. فضا را برای همکاری با چیزی آهنگین به وجود آورید. یک موسیقی ملایم برای خود پخش کنید و به کار خود ادامه دهید.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *