شبکه محلی LAN چیست ؟

در تعریف شبکه LAN می دانیم که دستگاه هایی میتوانند شبکه می شوند ودریک محل قرار بگیرند. اینگونه میتوان آن را از دیگر انواع شبکه ها مانند شبکه های گسترده شبکه (WANs) و شبکه های متروپولیتن (MAN) تشخیص داد. شبکه محلی (LAN) یک گروه از رایانه ها و دستگاه های مرتبط است که یک خط ارتباطی مشترک یا لینک بی سیم را به یک سرور به اشتراک می گذارد. به طور معمول یک LAN شامل رایانه ها و لوازم جانبی متصل به سرور در یک ناحیه متمایز جغرافیایی مانند دفتر یا یک بنگاه تجاری است. رایانه ها و سایر دستگاه های موبایل از یک اتصال LAN برای به اشتراک گذاشتن منابع مانند چاپگر یا ذخیره سازی شبکه استفاده می کنند.

در یک شبکه داخلی خانه یا کوچک، ممکن است یک مودم که اتصال اینترنتی (و فایروال اساسی را در برابر نفوذ از اینترنت) فراهم می کند، یک روتر است که به دیگر دستگاه ها اجازه می دهد که این اتصال را به اشتراک بگذارد و به یکدیگر متصل شوند و Wi- نقطه دسترسی به Fi که به دستگاه اجازه دسترسی به شبکه بی سیم را می دهد. گاهی اوقات این توابع به یک دستگاه واحد متصل می شوند. به عنوان مثال، بسیاری از ISP ها یک واحد ترکیبی را ارائه می دهند که به عنوان مودم، روتر و نقطه دسترسی بی سیم به کار می رود . گاهی اوقات، شما همچنین ممکن است دستگاه هایی را به نام سوئیچ ها پیدا کنید که به شما امکان اتصال یک اتصال اترنت را به نقاط اتصال چندین تقسیم می کند.

WAN ها و MAN ها چه هستند؟

شبکه های گسترده شبکه (WANs) و شبکه های متروپولیتن (MAN) در واقع بسیار شبیه هستند. شما حتی می توانید دوره اصطلاح Campus Area Networks (CANs) را گاهی اوقات ببینید. همه آنها تا حدی با هم تداخل دارند، و هیچکس واقعا به تمایزی جدی برخورد نمیکند . اساسا، آنها شبکه هایی هستند که شبکه های چندگانه را متصل می کنند. برای افرادی که این تمایز را انجام می دهند، شبکه ای است که از شبکه های مختلف متصل شده است که با هم از طریق شبکه های با سرعت بالا متصل می شوند و همه در داخل یک شهر یا منطقه شهری قرار دارند. یک شبکه WAN نیز از چندین شبکه ساخته شده است، اما بیش از یک شهر اختصاصی دارد و ممکن است با انواع مختلف فناوری، از جمله اینترنت متصل شود. البته، شبکه ای است که از چندین شبکه LAN تشکیل شده است که در یک محوطه مدرسه ای یا دانشگاهی قرار دارد.

در برخی موارد، به دلیل انعطاف پذیری و هزینه آن ، یک شبکه بی سیم یا Wi-Fi ممکن است به یک اتصال LAN سیمی ترجیح داده شود. شركت ها WLAN ها را به عنوان ابزار اصلی اتصال به عنوان تعدادی از گوشی های هوشمند، قرص و سایر دستگاه های تلفن همراه گسترش می دهد. در شبکه های بزرگتر، به طور معمول انواع مشابهی از ابزار شبکه را پیدا خواهید کرد، فقط در مقیاس بسیار بزرگتر – هر دو از لحاظ میزان استفاده از چندین دستگاه قدرتمند هستند. به عنوان مثال، روترها و سوئیچ های حرفه ای ممکن است خدمات بسیاری از اتصالات همزمان بیشتری را نسبت به ایستگاه های مقابلشان انجام دهند، گزینه های امنیتی و نظارتی قوی تر را فراهم می کنند و اجازه می دهد که سفارشی سازی بیشتری انجام شود. نقاط دسترسی Wi-Fi حرفه ای اغلب به مدیریت بسیاری از دستگاه ها از یک رابط واحد اجازه می دهد و کنترل دسترسی بهتر را فراهم می کند.

شبکه های محلی به طور معمول در یک منطقه کوچک قراردارند که معمولا یک ساختمان است، اما لزومی هم نیست. این منطقه ممکن است خانه یا کسب و کار کوچک شما باشد و تنها چند دستگاه باشد. همچنین ممکن است یک منطقه بسیار بزرگتر مانند یک ساختمان اداری کامل باشد که حاوی صدها یا هزاران دستگاه باشد.

اما صرف نظر از اندازه، مشخصه واحد این شبکه، این است که دستگاه هایی را که در یک منطقه محدود هستند، به یکدیگر متصل می کند. یک شبکه محلی می تواند به اندازه دو یا سه کاربر (به عنوان مثال در یک شبکه کوچک اداری) یا چند صد کاربر در یک دفتر بزرگتر خدمت کند. شبکه LAN شامل کابل ها، سوئیچ ها، روترها و سایر اجزای تشکیل شده است که به کاربران امکان اتصال به سرورهای داخلی، وب سایت ها و شبکه های دیگر را از طریق شبکه های گسترده ای می دهد .مزایای استفاده ازاین شبکه همان مزیت هایی است که هر دستگاه با هم دارد. این دستگاه ها می توانند یک اتصال اینترنتی را به اشتراک بگذارند، فایل ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و غیره .

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *