معرفی مجازی‌سازی دسکتاپ با VMware Horizon

مجازی‌سازی دسکتاپ با VMware Horizon که قبلا VMware View نام داشت، اکنون با تغییر نام خود تحت عنوان VMware Horizon View . فعالیت می نماید. به بیان ساده می توان گفت که نرم افزار کاهش ۵۰ درصدی هزینه برخورداری از سیستم عامل برای کاربران نهایی و امکان استفاده از سیستم عامل مورد نظر را از طریق دستگاه ها و پلتفرم های مختلف فراهم می کند.

نرم افزار VMware Horizon View قابلیت های Remote Desktop را به کاربران تکنولوژی های مجازی سازی VMware ارائه می کند. سیستم عامل Client معمولا یکی از ویندوز های مایکروسافت می باشد، که از طریق محیط مجازی ارائه شده بر روی سرور اجرا می شود. دارای کامپونت های مختلفی است که به با همکاری یکدیگر امکان مجازی سازی Desktop را فراهم می نمایند. VMware Horizon View 7 به منظور انتقال فعالیت های کاربر بر روی شبکه از پروتکل های RDP و PCoIP پشتیبانی می کند.

VMware Horizon View با ارائه میزکار های تحت سرویس ابری به کاربران آزادی عمل بیشتر و به مدیران مدیریت و کنترل بیشتر را عرضه می کند. با استفاده از VMware Horizon View مدیریت هزاران میزکار در دستان شماست و سادگی امنیت و خودکار سازی پروسه ها را برای شما به ارمغان می آورد. کاربران قادر هستند از هر کجا و هر دستگاهی به میزکارشان دسترسی یابند.

VMware Horizon 7 یا مجازی سازی دسکتاپ تضمین می‌نماید که واحد IT می‌تواند فرآیند کنترل، تحویل خودکار و محافظت از منابع محاسباتی کاربر را به وسیله‌ی یک پلتفرم مجزا و کاملا یکپارچه ترکیب نماید.

ویژگی های VMware Horizon View :

  • اعمال سیاست بر روی سخت افزار میزکارها
  • ارائه تجربه شخصی برای کاربران
  • مدیریت ساده تر و کنترل بیشتر
  • کاهش هزینه ها تا ۵۰%
  • تجربه بهتر میزکار
  • سپردن پیچیگی های میزکار به شرکت های پشتیبان
  • گسترش سازمان و تداوم سرویس دهی میزکارها

VMware Horizon Suite پلی است که فاصله میان کاربر نهایی و مدیران IT را از میان بر می دارد و امنیت مدیریت آسان تر را به ارمغان می آورد. VMware Horizon Suite مجموعه ایست از محصولات و تکنولوژی هایی که طراحی شده اند تا به مدیران انفورماتیک یاری رسانند. مجازی سازی میزکار ها این امکان را فراهم می کند تا مدیران IT نرم افزار ها، میزکار ها را روی هر پلتفرمی به کاربر ارائه دهند و بتوانند امنیت داده ها را تظمین نمایند.

اما یکی از مهمترین قابلیت های Access point این است که دیگر احتیاج به Pair کردن آن با Connection Server وجود ندارد و می توانیم این Appliance را به سمت یک Load Balancer مشخص Point کنیم. اگر خاطرتان باشد برای پیاده سازی Security Server احتیاج بود که یک رمز عبور برای Pair کردنش با Connection Server ایجاد کنیم که این خود گواهی بر رابطه یک به یک این سرور ها با هم می دهد.

ارتباط دسکتاپ مجازی سازی شده با دنیای بیرون از طریق Horizon Security سرور صورت می گیرد که این سرور ارتباط مشخص شده ای نسبت به View Connection سرور دارا می باشد، اما به تازگی VMware به صورت اختصاصی Appliance ای را معرفی کرده است که رفته رفته قرار است جای Security سرور را پر کند و آن Access Point نام دارد.

در واقع Horizon View همانند دیگر تکنولوژی‌ ها دارای الفبای مخصوص و مختص به خود است که در حقیقت یادگیری این تکنولوژی بدون آن‌ ها میسر نخواهد بود. در ادامه شمارا با اصطلاحات به‌کار رفته در تکنولوژی Horizon View و دیگر نرم‌ افزارهای مرتبط با آن آشنا خواهیم کرد و در نظر داشته باشید که تمامی سرورهایی که ازاین ‌پس درباره آن صحبت خواهیم کرد به‌ صورت مجازی می‌ باشند.

مدیریت و نگهداری Desktop های فیزیکی به مراتب نسبت به VDI با توجه به مدل های مختلف به مراتب سخت تر و وقت گیر می باشد. هم چنین این راهکار راه اندازی desktop های متعدد را تنها روی یک سرور ممکن میکند. زیرسازی یک بستر VDI این امکان را می دهد تا Resource های یک سرور اعم از CPU، RAM، Storage و Network بصورت Share شده در اختیار چندین کاربر قرار گیرد. بر خلاف سرویس های Terminal ویندوز که از محاسبات متمرکز استفاده می کنند، VDI از کامپیوترهای رومیزی مستقل برای هر دسکتاپ مجازی استفاده می کند. Patch های امنیتی و به روز رسانی سیستم عامل تنها بر روی ماشین Master نصب می شود و سپس آپدیت های جدید روی همه کاربران اعمال می شود. همچنین Update یک Physical Workstation ممکن است تا یک هفته طول بکشد ولی در ساختار VDI این تسک ظرف مدت چند ساعت انجام میشود.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *