ویژگی های جدید vSphere 6.7 Whitepaper

در آوریل ۲۰۱۸ غول مجازی سازی Vmware جدید ترین نسخه پلتفرم مجازی سازی خود یعنی Vmware vSphere 6.7 را معرفی کرد. vSphere 6.7 کارآمد ترین و امن ترین پلتفرم برای ساختار های Hybrid Cloud می باشد. مدیریت ساده و کارآمد زیرساخت های بزرگ، امنیت جامع طراحی شده در خود پلتفرم، یک پلتفرم نرم افزاری جهانی از ویژگی هایی است که پلتفرم مجازی سازی Vmware را از دیگر پلتفرم ها جدا کرده است.

vSphere 6.7 بر اساس قابلیت های امنیتی قبلی خود در نسخه vSphere 6.5 و همچنین موقعیت یکتای آن به عنوان Hypervisor استفاده کرده و امنیت را از هسته اصلی با استفاده از سیاست های مختلف برای سازمان ها فراهم کرده است. vSphere 6.7 پشتیبانی از Trusted Platform Module (TPM) 2.0 را افزوده است و همچنین Virtual TPM در این نسخه معرفی شده که به طور چشم گیری محافظت را افزایش می دهد و Integrity را برای Hypervisor و همچنین سیستم عامل ها فراهم می کند. این قابلیت ها کمک می کند که ماشین های مجازی دیگر دستکاری نشوند و پارامتر های غیر مجاز در ماشین های مجازی بارگذاری نشوند.

بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به زیرساخت های Cloud غول مجازی سازی دنیا، Vmware هم بهبود های بسیاری را در vCenter Server اعمال کرده است. با استفاده از vCenter Server Hybrid Linked Mode کاربران می توانند یک دید بسیار خوبی از زیرساخت On-Premise به همراه زیرساخت Cloud خود در AWS داشته باشند. به این ترتیب به روز رسانی و انتقال در زیرساخت های Hybrid بسیار ساده تر خواهد شد.

vSphere 6.7 می تواند به راحتی از تکنولوژی های جدید چون ۳D Graphic, Big Data, HPC, Machine Learning, In-Memory, and Cloud-Native پشتیبانی کند. همچنین از آخرین نوآوری ها در حوزه سخت افزار هم پشتیبانی می کند تا بتواند بهترین عملکرد را در محیط های کاری مختلف پشتیبانی کند. همانطور که بیان کردیم vSphere 6.7 محافظت از داده های در حال انتقال را با فعال سازی قابلیت رمزنگاری در vMotion افزایش داده است. بنابراین در صورتی که انتقالی صورت بگیرید بین Cloud و زیرساخت سازمان و یا بین دیتاسنتر های سازمان این انتقال با توجه به رمزنگاری داده ها ایمن خواهد بود.

در نسخه جدید این امکانات با بهبود و امکانات جدید روبه‌رو شده است که به گفته این شرکت ، دو برابر سریعتر عملیات مورد نظر کاربر را نسبت به vCenter انجام می‌دهد و سه برابر کمتر از فضای رم را اشغال می‌کند. همچنین vCSA در نسخه جدید سه برابر سرعت بیشتری در عملیات کاربردی سیستم عامل‌ها مانند خاموش و روشن کردن ، گرفتن Snapshot و … دارد.

نسخه جدید ۶٫۷ از vSphere دارای سیستم جدیدی از Universal Application Platform می‌باشد که به شما این اجازه را می‌دهد هر بخش از سخت افزار سرور را به طور کامل به آن شناسایی کرده و در ادامه آن را به صورت مجازی در اختیار سرورها قرار دهد. این پلتفرم که شامل مواردی چون ۳D Graphic ، Big Data ، HPC ، Machine Learning و Cloud-Native می‌شود به صورت کامل در این نسخه پشتیبانی شده و با سخت افزار سرور اصلی به صورت کامل کار می‌کند. به علاوه با استفاده از این قابلیت اگر کارت گرافیکی Geforce را بر روی سرور خود داشته باشید می‌توانید آن را به صورت مجازی و با نام vGPU به هر سرور داخلی اختصاص دهید تا از آن بهره مند شوید..

vSphere 6.7 نسبت به نسخه ۶٫۵ از امنیت بیشتری برخوردار بوده و همچنین هسته مرکزی HyperVisor از لحاظ امنیتی بازبینی مجدد شده است. در کنار این اقدام Vmware ، پشتیبانی از ماژول Trusted Platform Mudule یا همان TMP نسخه ۲ به VSphere 6.7 اضافه شده است که هم می‌تواند به طور کامل بر روی خود vSphere راه‌اندازی و استفاده گردد و هم به صورت مجازی با نام vTPM بر روی تک تک ماشین‌های مجازی تنظیم گردد.

مایکروسافت و Vmware در حال کار با یکدیگر هستند. Vmware vSphere 6.7 پشتیبانی از تکنولوژی های امنیتی مایکروسافت را آغاز کرده است. این اقدام نتیجه همکاری مایکروسافت و Vmware است تا امنیت ماشین های مجازی ویندوزی بیش از پیش افزایش یافته و در پلتفرم vSphere امن باقی بمانند. به علاوه در نسخه جدید vSphere 6.7 از نوآوری های vSphere 6.5 با پیشرفت های جدید تری استفاده می‌شود. همانند نسخه vSphere تجربه کاربری را به سطح بالاتری انتقال داده است. در این نسخه شاهد مدیریت آسان تر، عملکردی کارآمد و سریع تر نسبت به نسخه قبلی خواهیم دید. در این نسخه vCenter Server Appliance (VCSA) بهبود های بسیاری کرده است. بهبود در API ها سبب شده است که پیاده سازی چندین vCenter از روی یک Template به راحتی صورت بگیرد.

 

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *