ویژگی های یک Netscaler VPX مجازی

Netscaler VPX یک Netscaler مجازی است که قادر است به میزبانی درسرورهای استاندارد به صورت hypervisor نصب شود. Netscaler VPX همانند دیوایس سخت افزاری شامل قابلیت های Load Balancing ، مدیریت ترافیک، شتابدهنده در اجرای برنامه ، امنیت برنامه می باشد. گرچه تمام پردازش های SSL در نسخه نرم افزار انجام می شود ولی کارایی آن مشابه دیوایس سخت افزاری نمی باشد.نت اسکالر نرم افزاری در هر ثانیه ۷۵۰ بالای انتقالات SSL را پشتیبانی می کند.

تفاوت میان Access Gateway Enterprise در Netscaler VPX و دستگاه سخت افزاری نت اسکالر وجود دارد؟

عملا در هر دو یکسان است.کلیه Feature های Access Gateway Enterprise در ویرایش ۹٫۱ در Netscaler Vpx فعال می باشد.با این حال چون نت اسکالر سخت افزاری دارای سخت افزار اختصاصی شتاب دهنده SSL می باشد مقیاس پذیری SSL Vpn بزرگتری نسبت به نمونه نرم افزاری ارائه می دهد.

آیا محدودیتی در زمان استفاده از Citrix Application Firewall در Netscaler VPX وجود دارد؟

خیر، Citrix Application Firewall در Netscaler VPX همان امنیتی که در نت اسکالر سخت افزاری هست برای دفاع فراهم می‌سازد.

آیا کارت های SSL ثالث نصب شده برروی سرور نت اسکالر مجازی رمزگذاری و رمزگشایی SSL را سرعت می بخشد؟

خیر، پشتیبانی از کارتهای ثالث SSL نت اسکالر vpx را به پیاده سازی سخت افزار خاص وابسته نمیکند، این موضوع باعث می شود که شرکت ها به راحتی پیاده سازی نت اسکالر vpx را در دیتاسنتر خود انجام دهند. دیوایس سخت افزاری نت اسکالر(MPX) زمانی که به SSL Throughput بیشتری نسبت به آن چیزی که نت اسکالرمجازی (VPX) ارائه می دهد نیاز است استفاده می شود.

آیا Netscaler VPX همانند دستگاه فیزیکی نت اسکالر از تمامی رمزنگاری ها پشتیبانی می کند؟

بله از تمامی رمزنگاری ها به جز AES.GCM پشتیبانی می کند و برای FIPS موارد زیر را پشتیبانی می کند :

SSL3، DES، CBC3، SHA، TLS1،AES-256-CBC و TLS1-AES-128-CBC-SHA

چگونه Netscaler vpx در بازار نقش تحویل برنامه (Application Delivery ) را بازی می کند؟

۱٫نت اسکالر نرم افزاری به مراتب مقرون به صرفه تر از سخت افزار آن می باشد.و هر واحد آی تی را قادر می سازد که پیاده سازی نت اسکالر را یرای تمامی برنامه های کاربردی تحت وب به کار گیرد.

۲٫ Netscaler vpx به مشتریان این اجازه را میدهد تا شبکه ها و مجازی سازی های خود را در پایگاه داده های خود همگام تر کند.Netscaler vpx نه تنها برای بهینه سازی برنامه های کاربردی در سرورهای مجازی طراحی شده است بلکه خود را قادر می سازد که برنامه های کاربردی وب را تبدیل به یک سرویس مجازی شده می کند که به راحتی و به سرعت در هر کجا مستقر می شود.در سازمان ها اجازه می دهد که واحد های IT از پردازش های استاندارد Datacenter خود برای انجام وظایف مانند تهیه،اتوماسیون برای زیرساخت Delivery Application وب استفاده کنند.

۳٫ netscaler Vpx و Netscaler Mpx می توانند به نیازهای فردی هریک از برنامه های مربوطه وصل شوند تا اقدامات فشرده پردازنده مانند فشرده سازی و بازرسی فایروال نرم افزار را انجام دهند. در لبه دیتاسنترها دستگاه نت اسکالر حجم وظایف شبکه گسترده ای مانند توزیع اولیه ترافیک، رمزگذاری و رمز گشاییSSL، جلوگیری از حمله به سرویس ( DOS) و Load Balancing را انجام می دهد.جفت کردن عملکرد بالای سخت افزار نت اسکالر با نصب آسان Netscaler vpx انعطاف پذیری بی نظیر و قابلیت سفارش سازی را در محیط های بزرگ مانند دیتا سنتر می دهد، همچنین هزینه های کل پایگاه داده را کاهش می دهد.

 

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.