کاربرد سیتریکس زن دسکتاپ برای آموزش (Citrix XenDesktop)

موسسه پرطرفدار فن آوری Campus، از متخصصان آموزشی در مورد اینکه کدام محصولات فن آوری از نظر کاربردی بهترین هستند یک نظر سنجی جامع انجام داده‌اند. این موسسه نتایج آن را در یک چارچوب جایزه انتخابی محققان ۲۰۱۵ اعلام کرد و Citrix XenDesktop به عنوان یک راه حل Platinum در زمینه مجازی سازی دسکتاپ و رده تین کلاینت‌ها اعلام شد. طبق نظر فن آوری Campus عامل کلیدی که Citrix XenDesktop را در بالاترین رده قرار داد، توانایی آن در ارائه برنامه‌های ویندوزی بر روی دستگاه‌های گوناگون بوده است.

مزایای Citrix XenDesktop

در واقع این تضمین وجود دارد که دانشجویان، استادان و محققان بر روی هر دستگاهی که انتخاب می‌کنند، بتوانند به برنامه‌ها و داده‌هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. این امکان حتی خارج از محیط دانشگاه نیز برای آن‌ها فراهم است. برنامه‌ها و داده‌ها به صورت امن در مرکز داده باقی می‌ماند و اطلاعات محفوظ می‌باشد و حریم خصوصی دانشجویان نیز رعایت می‌شود.

یک نمونه کاربردی از استفاده از زن دسکتاپ در محیط‌های آموزشی

شاید بهترین راه برای اینکه متوجه شویم چرا محققان فن آوری Campus ،XenDesktop را انتخاب کردند این است که نگاهی بیندازیم به اینکه این روزها دانشگاهیان چگونه از مزایای XenDesktop استفاده می‌کنند. موسسه فناوری جورجیا یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در ایالات متحده می‌باشد. دانشکده مهندسی آن‌ها از XenDesktop با تکنولوژی HDX 3D Pro دسترسی دانشجویان را به یک آزمایشگاه مهندسی مجازی فراهم می‌کند.

این آزمایشگاه مجازی این امکان را به دانشجویان می‌دهد که به آخرین برنامه‌های مهندسی گرافیک فشرده در هر کجا و بر روی هر دستگاهی دسترسی داشته باشند. زمانیکه صاحب یک Mac نیاز به استفاده از برنامه ویندوزی به عنوان بخشی از تحقیقاتش خود دارد با یک چالش روبرو می‌شود، برنامه‌های مجازی و دسکتاپ با XenDesktop باعث کاهش وابستگی به آزمایشگاه‌های کامپیوتر دانشگاه می‌شود، این فقط یکی از روش‌هایی بود که این دانشگاه از XenDesktop استفاده می‌کرد.

یکی دیگر از مزایای XenDesktop گسترش بخش‌های مهندسی می‌باشد. شرکای دانشگاه Indiana تقاضای ۱۰۰٫۰۰۰ نفر از دانشجویان، استادان را به برنامه‌ها با استفاده از سیتریکس (Citrix) پاسخ می‌دهند.

هوپاد، پیشرو در ارائه راهکارهای شرکت سیتریکس (Citrix) مفتخر است به خوانندگان گرامی اعلام کند که در زمینه فروش لایسنس زن دسکتاپ، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و آموزش آخرین نسخه این نرم افزار XenApp/XenDesktop آماده ارایه خدمات است.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *