Horizon View چیست ؟

VMware Horizon View یک محصول مجازی سازی دسک تاپ تجاری است که توسط VMware Inc برای مایکروسافت ویندوز، سیستم عامل های گنو مثل لینوکس و سیستم عامل Mac OS X ساخته شده است. برای اولین بار آن را تحت نام VMware VDM ارائه شد، اما با انتشار نسخه ۳.۰.۰ در سال ۲۰۰۸، آن را به VMware View تغییر داده شد و دوباره با نسخه ی Horizon View با انتشار نسخه ۶ در آوریل ۲۰۱۴ همراه بود.

تعداد زیادی محصول third-party مختلف در بازار وجود دارد که با استفاده از این ابزارها می توانیم از وضعیت دسکتاپ های خود ارزیابی مناسبی بعمل آوریم. این محصولات و سرویس ها بعنوان یک همراه مناسب در این پروسه در کنار ما خواهند بود تا اطلاعات بدست آمده را مورد ارزیابی قرار دهیم. یکی از محبوب ترین محصولات جهت ارزیابی Liquidware Lab’s Startusphere FIT می باشد. Startusphere FIT جزئیاتی از وضعیت حال حاضر به صورت تفکیک شده و همچنین گزارش هایی در زمینه لاگین کاربران ارائه می دهد. تمام این موارد سبب می شود شما دلایل لازم برای استقرار VDI را بدست آورید.

اگر در مرحله ارزیابی دسکتاپ را نادیده بگیرید، این احتمال وجود دارد که دسکتاپ شما به دو صورت پیکربندی شود. اولین دسکتاپ بر اساس حداقل نیازمندی ها برآورد شود و تخمین شما بر اساس یک دسکتاپ پی سی فیزیکی خواهد بود که این روش به صورت بالقوه بسیار مقرون به صرفه است، اما با این روش مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد. با این کار شما کاربران را بسیار خوشحال خواهید کرد اما عملا برای خودتان پایان پروژه را امضا کرده اید!! با ارزیابی دسکتاپ، شما نمودار کارایی سیستم را در طول زمان کار ثبت کرده و وضعیت آنرا مشاهده خواهید کرد. وضعیت بسیاری از فاکتورها اعم از زمان لاگین همزمان سیستم ها، اسکن آنتی ویروس ها، Logoff همزمان سیستم ها و سایر موارد را متوجه می شوید. اگر در یک محیط آموزشی فعالیت میکنید logon و logoff های بسیاری را در طول روز مشاهده میکنید. خیلی مهم است که شما این موارد را مشاهده کرده و از این اطلاعات در جهت برآورد درست دسکتاپ pool ها استفاده نمایید. به صورت معمول ارزیابی بر روی سیستم عامل های قبلی انجام خواهد شد. اما ممکن است به شما اطلاعات ۱۰۰% در مورد منابع مورد نیاز داد نشود.

 

این راهکار به صورت خاص برای دسکتاپ های مجازی ارائه شده و برای سرورهای مجازی نمی باشد. با استفاده از برنامه های ارزیابی دسکتاپ می توانید برنامه ریزی درستی برای پروژه های مجازی سازی سرور داشته باشید. برای مثال ممکن است به یک کاربر خاص یک دسکتاپ نامناسب تخصیص دهید و میزان مصرف منابع درست نباشد. با این حال وقتی با کاربران صحبت میکنید متوجه می شوید منابعی که در اختیار دارد اصلا مناسب نبوده و نیاز به تغییرات اساسی وجود دارد. این محصول در تا نسخه شماره ۲ با نام VMware VDM به بازار عرضه شد، اما در سال ۲۰۰۸ که نسخه شماره ۳ آن منتشر شد نام آن نیز به VMware View تغییر پیدا کرد و درنهایت از سال ۲۰۱۴ با ارائه نسخه ۶ این محصول، نام آن نیز دوباره به VMware Horizon View تغییر پیدا کرد.Horizon View یکی از محصولات تجاری و معروف شرکت VMware می‌باشد که برای ساخت دسکتاپ‌های مجازی مورد استفاده قرار گرفته و به کاربران این امکان را می‌دهد که به‌‌صورت راه‌دور(Remote) به دسکتاپ‌مجازی خود برروی سرور متصل شوند.

View Connection Server سروری داخلی است که وظیفه مدیریت و ایجاد ارتباط با دسکتاپ‌های مجازی را برای شما انجام خواهد داد. شما به‌صورت سنتی و در طی سال ها، مجبور هستید هزینه‌ های ‌زیادی را برای خرید کامپیوتر، نگهداری، ارتقا سخت‌افزاری و… را برای کاربران و شبکه خود پرداخت نمایید. در مجموع این فرآیندی خواهد بود که به‌صورت دائم و همیشگی برای شما و سازمان‌ها در حال تکرار است که هزینه‌های زیادی را متحمل خواهید شد.اما در سالیان گذشته با توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با Cloud و راه‌حل‌هایی که این فناوری برای این گونه از مشکلات ارائه نمود.درواقع راهکاری ‌را در مقابل شما و سازمان‌ها قرار داده است تا بتوانید با حرکت به سمت این فناوری‌های نوظهور، راه‌حل‌هایی برای کاهش هزینه‌های خود، ایجاد امنیت، کارایی بالاتر و… را در شبکه و سازمان خود ایجاد نمایید.شرکت VMware نیز یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه می‌باشد و با انتشار محصول VMware View توانست سهم عمده‌ای از این بازار را به خود اختصاص دهد.شرکت Vmware برای کاهش هزینه سازمان‌ها دو راهکار مجازی‌سازی دسکتاپ و مجازی‌سازی برنامه‌کاربردی را ارائه داده است.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *