افزایش دورکاری در دوران کرونا

در طی چند هفته گذشته ، تقریباً در تمام مشاغل، دنیای کار دچار تحولات گسترده شده است. کار در منزل و دورکاری به یک موضوع اساسی در دنیا تبدیل شده است.

برای اینکه بتوانیم اطلاعاتی درباره چگونگی مدیریت دورکاری توسط کارمندان دریابیم، با OnePoll نظرسنجی انجام داده اند. از ۲۰۰۰ کارمند دفتر در ایالات متحده که هم اکنون از خانه کار می کنند ،درباره دورکاری با توجه به بیماری COVID-19 ، سوال هایی پرسیده شد. خبر خوب این است که علی رغم برخی حواس پرتی ها که در خانه و در حین کار ایجاد میشد اما اکثر کارمندان به طور مصمم، کار خود را به خوبی پیش می بردند. 

با وجود عدم توجه به مشاغل ، ۳۸ درصد از کارمندان گفتند که سازمان آنها برای کار از راه دور کاملاً تجهیز شده است و فناوری و زیرساخت های موجود در آن وجود دارد. ۴۵ درصد دیگر ادعا می کنند که آنها “نسبتاً آماده” بودند. با این حال ، واقعیت این است که تغییر محل کار به خانه بدون چالش های فنی امکان پذیر نیست. پهنای باند خانگی و Wi-Fi بزرگترین مسئله را برای یک سوم از پاسخ دهندگان نظرسنجی نشان می دهند. علاوه بر این ، استفاده از خدمات تماس چند کنفرانس ، برای ۶۲ درصد باعث ناامیدی می شود ، همچنین عدم دسترسی به برنامه های کاری(۲۳ درصد) و VPN های کند (۱۶ درصد).

 

پیدا کردن یک روال جدید و ریتم

در حالی که بررسی ما نشان داد که ۲۴ درصد از کارمندان آمریکایی همزمان با ساعت کار در یک دفتر در حال بیدار شدن هستند ، یک چهارم کمی بیشتر در خواب هستند و ۲۲ درصد نیز تا آخرین لحظه به دکمه “snooze” ضربه می زنند! کارهای روزمره صبح نیز اندکی تغییر کرده است و فقط ۳۴ درصد ادعا می کنند که هر روز به حمام می روند ، در حالی که ۲۶ درصد فقط موهای خود را شانه میزنند. یک چهارم اعتراف می کند که هنگام کار لباس های راحت یا لباس خواب میپوشند ، و ۲۴ درصد لباس ورزشی به تن دارند.

در حالی که شاید خنده دار باشد که همکاران خود را در لباس خواب خود در یک تماس ویدیویی ببینید ، برای اینکه کار از راه دور واقعاً مؤثر باشد ، مهم است که سعی کنید با یک ریتم قابل تکرار روبرو شوید تا کارمندان بتوانند در هر کجا که باشند ، کار خود را به درستی انجام دهند.

یک یافته مثبت از مطالعه این است که ۲۵ درصد از پاسخ دهندگان می گویند که می توانند زودتر متمرکز شوند در نتیجه کار خود را سریعتر انجام دهند. ۲۷ درصد دیگر نیز خوشحال هستند که از حواس پرتی های دفتر و حرف های بیهوده دور می شوند.

با روال جدید و محیط اطراف خود ، کارمندان نیز استراحت های کمی طولانی تری دارند. در این مدت ۴۶ درصد از استراحت خود برای مدیریت نیازهای خانواده خود ، مانند کارهای خانه داری یا سرگرمی فرزندان خود استفاده می کنند. 

 

ترکیب کردن کار با زندگی  شخصی

داشتن فناوری مناسب برای کار از راه دور بسیار مهم است ، با این وجود ایجاد یک فضای فیزیکی برای کار از اهمیت بالایی برخوردار است. در حالی که برخی ممکن است در حال حاضر یک دفتر در خانه راه‌اندازی کرده باش ، بسیاری از کارمندان آماده نیستند و خود را مجبور می کنند تا محیط خانه خود را با نیازهای دیگر به اشتراک بگذارند. 

برای پاسخگویی به نیازها و برنامه های کاری خود و به حداقل رساندن حواس پرتی ، پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گفته اند که در مکانهای غیر معمول تماس تلفنی برقرار می کنند. یک سوم در اتاقهای خود تماس گرفته ، ۲۹ درصد در حمام و ۲۴ درصد در گاراژ و دیگر مکانها.

با این حال ، این ترکیب بی سابقه کار و زندگی شخصی نیز اضطراب ناخواسته ای را با خود به همراه می آورد. بررسی ما نشان می دهد که ۳۶ درصد از کارمندان در نتیجه کار از خانه به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 احساس ناراحتی کرده اند. ۳۰ درصد دیگر می گویند که به دلیل شلوغ بودن خانه قادر به تمرکز نیستند و ۲۸ درصد نیز احساس تنهایی می کنند.

 

بررسی امکانات کار از راه دور

این مسائل گاهی اوقات چالش برانگیز است ، اما برای تحقق این امر ، بسیار مهم است که سازمان ها و کارمندان آنها از مزایای آن استفاده کنند و آنچه را می توان از طریق کار از راه دور به دست آورد ، کاملاً کشف کنند. اگر با یکدیگر صادق باشیم و نسبت به آنچه می توانیم در یک روز پیرامون حواس پرتی هایی که با آن روبرو هستیم ، بدست آوریم واقع بین باشیم ، می توانیم اعتماد لازم را بسازیم و تلاش کنیم تا متعهد و کارآمد شویم.

علاوه بر این ، بررسی ما نشان می دهد که ۳۷ درصد از کارمندان فکر می کنند که در آینده سازمان هایشان نسبت به کار در خانه حس بهتری پیدا می کنند ، و ۳۲ درصد می گویند که تصمیم دارند این کار را بیشتر انجام دهند. با ارائه فناوری مدرن و بدون دردسر ، کارمندان و سازمان ها شروع به دیدن امکاناتی می کنند که کار از راه دور می تواند ایجاد کند.

کار در خانه ، متعهد و کارآمد ماندن کارمندان در حال حاضر برای بسیاری از افراد مهم است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و پیاده سازی دورکاری ایمن ، با ما در تماس باشید.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *