ضبط دسکتاپ Citrix

ضبط فعالیت کارمندان در سامانه دورکاری

ضبط جلسات از طریق Citrix قابلیت ضبط فعالیت کارمندان را در برنامه‌های کاربردی و روی دسک‌تاپ Citrix مجازی شما در سامانه دورکاری فراهم می‌کند. این قابلیت را که سازمان‌های سراسر جهان برای رصد و عیب‌یابی جلسات کاربر مورد استفاده قرار می‌دهند‌‌، ضبط صفحه و ضبط رویداد را با حداقل ردپای منابع سیستم امکان‌پذیر می‌کند.

هنگامی که تراکم کاریِ برنامه‌های مجازی و دسک‌تاپ خود را به Citrix Cloud منتقل می‌کنید‌‌، مهم است که نیازهای خود را در مورد نظارت بر انطباق و عیب‌یابی مورد بررسی قرار دهید. در سامانه دورکاری ایمنی و سازگاری از آنچه فکر می‌کنید پیچیده‌تر است و استفاده از قابلیتی مانند ضبط جلسه‌‌، وظایف IT شما را ساده کرده و یک راه‌حل امنیتی قوی برای تراکم کاریِ مدیریت‌شده به شما ارائه می‌دهد.

به همین دلیل ما کاملاً هیجان‌زده هستیم تا به شما بگوییم با انتشار Session Recording 2103‌‌، می‌توانید از قابلیت‌های Session Recording در cloud استفاده کنید. اکنون‌‌، شما می‌توانید تمام اجزای لازم برای کار کردن Session Recording و ذخیره‌سازی پرونده‌ها را در Azure قرار دهید و همچنین می‌توانید از پایگاه داده‌های AWS RDS برای استقرار سرور Session Recording استفاده کنید.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به چگونگی قرار دادن اجزای مدیریت و ذخیرۀ فایل‌های ضبط‌شده در فضای ابری بیندازیم که برای مدیریت یکپارچۀ ضبط جلسات در سامانه دورکاری ارائه شده است.

با این نسخه‌‌، ما با ساده‌سازی زیرساخت پایگاه دادۀ ضبط جلسات‌‌ شروع کردیم که یک جز critical مهم برای هرگونه استقرار است‌‌. برای ایجاد محیطی با معماری کاملاً در دسترس برای اندازه‌گیری تقاضای هم‌زمان با رشد نیروی کار‌‌، سرپرستان برنامه‌های کاربردی مجازی و دسک‌تاپ Citrix باید نمونه سرور Microsoft SQL و همچنین سیستم‌عامل اصلی را تنظیم و برنامه‌ریزی کنند.

در نسخۀ Session Recording 2012‌‌، پشتیبانی از پایگاه داده Microsoft Azure SQL را اضافه کردیم. هنگامی که سرورهای ضبط جلسۀ خود را در فضای ابری مستقر می‌کنید‌‌، با جدیدترین نسخۀ ما‌‌، می‌توانید مستقیماً از پایگاه داده Azure SQL استفاده نمایید.

 

ضبط-جلسه-با-citrix-در-سامانه-دورکاری

 

ویژگی تنظیم سرور ضبط جلسه Citrix

در نسخۀ ۲۱۰۳‌‌، ما همچنین پشتیبانی از پایگاه داده‌های AWS RDS را برای سازمان‌هایی ارائه می‌کنیم که از AWS در حالات ترکیبی استفاده می‌کنند‌‌‌‌. همان طور که در معماری مرجع زیر نشان داده شده است، تکامل مداوم ما به ما امکان می‌دهد تا به زودی گزینه‌های فضای ابری بیشتری را برای ضبط جلسه کار کنیم.

برای اینکه ضبط جلسه نه‌تنها در Azure میزبانی شود‌‌ و از طرف دیگر فایل‌های ضبط‌شده در آن ذخیره شوند‌‌، زیرساخت ذخیره‌سازی را ساده کردیم. در نسخۀ ضبط جلسۀ ۲۱۰۳‌‌، اکنون از Azure Files برای ذخیره‌سازی پشتیبانی می‌کنیم.

ما یک راهنمای ساده و شش مرحله‌ای برای کمک به شما در تنظیم پیکربندی استقرار ضبط جلسه در Azure ایجاد کرده‌ایم.

ضبط جلسه یک راه‌حل پیچیده برای ذخیره‌سازی در سامانه دورکاری است. برای اطمینان از اینکه تمام پرونده‌های ضبط‌شدۀ شما به درستی در محل ذخیره‌سازی قرار گرفته‌اند، به یک عملکرد عالی نیاز دارید. ما به شما توصیه می‌کنیم که نوع اشتراک Azure Files خود را بر اساس میزانِ متوسط پرونده و مقدار جلسۀ ضبط‌شدۀ خود تنظیم کنید.

میزان فعالیت کاربر نهایی اندازۀ پروندۀ ثبت‌شده را تعیین می‌کند. به عنوان مثال‌‌، اگر کاربر نهایی برنامه‌های سنگین گرافیکی را اجرا کند‌‌، مانند یک فیلم آموزشی که در داخل VDI بدون تغییر مسیر مشتری پخش می‌شود‌‌، ممکن است پروندۀ ضبط زیاد باشد. این منبعِ توصیه برای اندازه‌گیری می‌تواند به شما کمک کند تا نوع فضای ذخیره‌سازی خود را برنامه‌ریزی کنید.

با استفاده از ضبط جلسه ۲۱۰۳‌‌، می‌توانید سرورهای ضبط جلسه را در Azure Cloud با استفاده از معماری مرجع جدید زیر مستقر کنید.

جلسه بررسی اجمالی استقرار فضای ابری

ما دائماً در حال تکمیل ویژگی ضبط جلسه هستیم تا آن را برای سازمان‌ها ساده‌تر کنیم. اگر آماده هستید که گام بعدی را با Session Recording بردارید‌‌، امروز برنامه‌ها و دسک‌تاپ‌های مجازی Citrix و components و مؤلفه‌های لازم برای ضبط جلسه را بارگیری کنید و مراقب ویژگی‌های جذاب جدیدی باشید که به زودی ارائه می‌شوند.

سلب مسئولیت: توسعه‌‌، انتشار و زمان‌بندی هر ویژگی یا عملکردی که برای محصولات ما توصیف شده است‌‌، طبق صلاحدید ما باقی می‌ماند و بدون اطلاع قبلی یا مشورت قابل تغییر است. اطلاعات ارائه‌شده فقط برای اطلاع‌رسانی است و تعهد‌‌، نشانۀ قول یا تعهد قانونی برای تحویل هرگونه ماده‌‌، کد یا عملکرد نیست و نباید در تصمیم‌گیری برای خرید یا گنجانیدن آن در هر قراردادی به آن‌ها اعتماد کرد.

اکنون‌‌، بیش از هر زمان دیگری‌‌، برنامه‌های کنفرانس ویدئویی نقشی اساسی در زندگی روزمرۀ ما دارند. از تماس‌های کنفرانسی گرفته تا تماس یک به یک… Citrix سال گذشته شرکت‌ها را به چالش کشیده است تا به سرعت کارها را از خانه‌‌، BYOD و برنامه‌های کاری انعطاف‌پذیر مستقر کنند‌‌… تیم لایه‌بندی برنامه Citrix طی چند ماه گذشته مشغول کار بوده و قابلیت‌های جدیدی را به محصول اضافه کرده است.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *