آشنایی با برنامه Citrix XenApp

آشنایی با برنامه Citrix XenApp

Citrix XenApp محصولی است که از Microsoft Remote Desktop Session Host به وجود آمده است.  با نام قبلی Terminal Services به بازار آمده و  با پروتکل Citrix HDX گسترش پیدا کرد.خدمات XenApp و Remote Desktop به دپارتمانهای فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی ویندوز و منابع محاسباتی مرکزی را در یک مرکز داده ایمن مدیریت کنند.

کاربران می توانند به برنامه های Citrix XenApp از هر کجا و از سیستم های غیر ویندوز دسترسی پیدا کنند.

یک محیط XenApp شامل سه بخش است:

  • یک سیستم عامل چند کاربره: ویندوز سرور مایکروسافت با قابلیت Remote Desktop Session Host اجازه می دهد تا چندین کاربر به طور مستقل دسترسی به یک سرور داشته باشند. کاربران می توانند به برنامه های کاربردی Citrix XenApp و یا دسکتاپ های مبتنی بر جلسه متصل شوند.
  • نرم افزار XenApp: XenApp برنامه های Remote Desktop Services و دسکتاپ را به دستگاه های کاربر از طریق پروتکل HDX گسترش می دهد. HDX از قابلیت های صفحه نمایش از راه دور، هدایت چندرسانه ای، هدایت USB و انواع مختلف قابلیت های دیگر، بسته به دستگاه کاربر فراهم می کند.
  • دستگاه های کاربران: به برنامه های کاربردی Citrix XenApp و جلسات را می توان توسط endpoint و با استفاده از یک نرم افزاری  به نام Receiver Citrix ، دسترسی پیدا کرد. Receiver برای مجموعه ای بسیار وسیعی از کاربران و سیستم عامل هاست.

نسخه های قدیمی XenApp:

نسخه های پیشین Citrix XenApp با اسامی MetaFrame، MetaFrame XP، MetaFrame Presentation Server و Presentation Server نامیده می شدند.. این محصول نام فعلی خود را در سال ۲۰۰۸ پس از به دست آوردن Citrix از XenSource دریافت کرد.

امروزه چند نسخه Citrix XenApp در دسترس وجود دارد، هر کدام با ویژگی های مختلف و قیمت ها. نام نسخه شامل Citrix XenApp Fundamentals، XenApp Advanced، XenApp Enterprise و XenApp Platinum است.

Citrix XenApp چه کار می کند؟

سازمان های مختلفی به دلایل مختلفی از XenApp استفاده می کنند، از جمله:

امنیت: برنامه های Citrix XenApp در مرکز داده ها وجود دارند، جایی که IT می تواند از آنها بهتر محافظت کند. از آنجا که برنامه های کاربردی در endpoint وجود ندارند، زمانی که یک دستگاه از دست رفته یا دزدیده شود، هیچ داده ای در معرض خطر نیست.

پشتیبانی از کارکنان از راه دور و موبایل: IT می تواند برنامه های Citrix XenApp را به طور مرکزی مدیریت کند، حتی زمانی که کارگران توزیع می شوند.

PC ها تازه می شوند و سیستم عامل ها آپدیت می شوند: کاربران می توانند همچنان به دسترسی به برنامه های کاربردی Citrix XenApp خود دسترسی پیدا کنند، زمانی که آنها به رایانه های جدید مهاجرت  کرده اند. قبلا، IT مجبور بود که برنامه ها را به هر دستگاه جدید منتقل کند یا به روزرسانی مجدد کند.

مزایای XenApp:

۱٫ تقویت امنیت

در محل کار دیجیتال به طور فزاینده ای، کارکنان از دستگاه های مختلف برای دسترسی منابع سازمانی استفاده می کنند. این گسترش دستگاه ها همچنین که بازده کسب و کار را افزایش می دهند  به نگرانی های امنیتی هم تبدیل می شود.

آشنایی با برنامه Citrix XenApp

۲٫ کاهش هزینه

شرکت ها هنگام استفاده از Thin-Client ها و برای جایگزینی رایانه های قدیمی، ۷۰ درصد صرفه جویی می کنند.

به طور میانگین ۸۳۵ دلار برای هر کامپیوتر هزینه می شود

برای مهاجرت از ویندوز XP به ویندوز ۷ – حرکتی که برای بیش از ۲۵۰ میلیون کامپیوتر باید انجام شد.

برای ارتقاء به ویندوز ۱۰ انتظار می رود که این هزینه افزایش بیابد.

۳٫ افزایش تحرک

همانطور که مردم به دنبال آزادی برای کار خود، در دفتر یا از خانه هستند،درصد دستگاه های شخصی در محل کار به طور چشمگیری افزایش می یابد.

آشنایی با برنامه Citrix XenApp

۴٫ ساده سازی IT

عملیات ساده IT را به صورت مرکزی انجام دهید.مدیریت تمام برنامه های کسب و کار شما و دسکتاپ در مرکز داده و ارائه

آنها را به درخواست هر کاربر در سراسر جهان انجام خواهد شد. ارائه برنامه های جدید و دسکتاپ، از جمله ویندوز ۱۰، به هزاران کاربر در عرض چند دقیقه ۹۰به سرعت انجام خواهد شد.٪ صرفه جویی در زمان در مقایسه با روش های سنتی  نخمین زده شده است.

  • راه حل های Citrix را بیش از ۴۰۰،۰۰۰ سازمان و بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می کنند.

 

آشنایی با برنامه Citrix XenApp

کار با مشتریان برای حل مشکلات کسب و کار در دنیای واقعی نیاز به تکنولوژی بالایی دارد. با ۲۵ سال نوآوری و مشتری واقعی در سراسر دنیا ، تنها Citrix دارای تکنولوژی فضای کاری تلفن همراه است که به کسب و کار در رسیدن به هدف خود کمک می کند.

اکنون XenDesktop را در اینجا امتحان کنید:

www.citrix.com/tryxendesktop

 

شرکت رایانش ابری هوپاد خدمات پیاده سازی Citrix XenApp در ایران را با نهایت کیفیت انجام می‌دهد. به این منظور صفحه خدمات سیتریکس را مشاهده نمایید.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.