مهاجرت ابری آسان

چگونه می توان یک مهاجرت ابری را در سه مرحله آسان انجام داد و چگونگی اصلاح  آن

امروزه همه میخواهند در ابر باشند  و هیچ چیزی مشتریان شما را تا این اندازه خوشحال نمی کند. اشخاص نمی توانند با ساختارفعلی خودشان وارد ابر شوند. بیشتر وقتها به یک فرایند مهندسی مجدد برای برای انتقال یک شرکت و یا محصول ساده به داخل ابر احتیاج است.

در مورد سه حوزه زیر قبل از مهاجرت به ابر فکر کنید:

 • عجله کنید و به سرعت فکر کنید

با جریان حرکت کنید و فقط مهاجرت کنید: چقدر میتونه سخت باشه؟ همه ما با جمله “شکست برای برنامه ریزی، برنامه ریزی برای شکست است” آشنا هستیم و علت شکست بیشتر انتقال های ابری در مسیرهای نامناسب به دلیل شکست برای برنامه ریزی است. همه اینها به چند مهندس برای حرکت از مکانی به مکان دیگر احتیاج دارد، سپس همه چیز را به هم متصل میشود ، یک مکان جادویی که همه چیز را به شکل یکپارچه در یک مکان قرار میدهد.

شاید هم نه، راه های دیگری وجود  داشته باشد. بهتر است تنها از یک مدیر استفاده نکنید بلکه تیم های مختلف با یک مدیر پروژه مرکزی که همه چیز را در یک مسیر دنبال میکند ، داشته باشید و مانند چسب تیم را در ارتباط و همکاری با یکدیگر نگه دارید.

ارتباطات یک بحث حیاتی است . هیچکدام از ما جلسات کاری را دوست نداریم اما اگر رابطه نداشته باشیم دچار یک دردسر بزرگ میشویم. بسیار مهم است که حداقل یک نفر از هر تیم با شخصی از تیم دیگر ملاقات کند همچنین یک نشست کلی در هفته برای دیدن چگونگی روند کلی نیاز است.

تفکر درباره قانون های اولیه که قدیمیترین آن توسط الون ماسک ارائه شده خوب است اما یادگیری آنچه دیگران انجام دادند و چطور کارکردند بسیار مفید است. استفاده از اصول سریع خوب است، برگزاری جلسات ۱۰ دقیقه ای خوب است، اما روش متدوال PM(Project Management) با نمودار گانت همه چیز را پیگیری کرده و همه کارها را مستندسازی می کند.

آهسته حرکت کرده و پایه ریزی را محکم انجام دهید. یک مهندس میتواند بازخوردهایش را ارائه دهد و یک زمین خوب بسازد. به مهندسان اعتماد کنید. انها با مشکلات فنی مواجه میشوند. اگر نه کسانی هستند که برای آن هزینه می شود، به آنها اعتماد کنید.

 • بلند کردن و تغییر دادن:

بلند کردن و تغییر دادن امروزه بسیار رایج هستند. چرا؟ بعضی افراد فکر میکنند انتقال به ابر به معنای حرکت از یک مرکز داده به مرکزی دیگر؛ ارزان تر و با منابع بیشتر است.  توزیع با داشبوردهای بیشتر، اما تنها یک مرکز داده است. نیازی به گفتن نیست، این فقط میزبانی مجدد است. فرآیندی که معمولا انجام می شود:

 • یک لیست موجودی از منابع را ایجاد کنید.
 • همان منابع را در Cloud مقصد ایجاد کنید.
 • ایجاد راهکارهایی برای شکستهای ناگهانی، در دسترس بودن بالا و / یا راه حلهای بازیابی فاجعه
 • همه داده ها را آپلود کنید و همه چیز را از هم جدا کنید.

مشکل بزرگتر این است که گاهی اوقات کار میکند اما پیشرفتی وجود ندارد. حرکت به ابر یک پارادایم جدی را پیاده سازی میکند. به این معنی که اجرای ابر، اتوماتیک سازی، شکل دیگری از انعطاف پذیری و البته همه چیز به عنوان سرویس  (XaaS) است. از شرکت های شخص ثالث به جای پیاده سازی استفاده نمایید.

همانطور که یک نقل قول قدیمی میگوید؛ سادگی  نهایت پیچیدگی است؛

 • حرکت به یک ابر نابالغ: فراموش نکنید لیستی را برای موارد مورد نیاز آماده کنید. برای مثال:

 

 • چقدر X به عنوان سرویس نیاز دارم؟ زمان دسترس پذیری من چقدر است؟
 • آیا من اضافه کاری دارم؟ مناطق؟
 • چندین دامنه در دسترس دارم؟ کجا؟ آیا آنها واقعی هستند؟
 • امنیت و محدودیت ها چیست؟
 • مقررات انطباق و داده ها – اطلاعات من امن است؟
 • محبوبیت – آیا این ابر برای ماندن است؟ بلند مدت؟
 • فروشندگان شخص ثالث – آیا برنامه، پشتیبانی، راه حل، بازار مشاوران وجود دارد؟

موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از رفتن به ابر مورد توجه قرار بگیرند. این یک نگاه اجمالی به چیزی است که مورد نیاز است. اما نمیتوان از آن غافل شد: مزایا ده برابر هستند.حرکت به ابر پیشرونده نیست اما حرکت روی موج است و مهاجرت کند به ابر به معنای عقب افتادن نیست.

درباره‌ی admin

پست‌های مرتبط

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *